امریکاییان باستان چرا ناپدید شدند

© Photo / Roscosmos/Anton Shkaplerovامریکاییان باستان چرا ناپدید شدند
امریکاییان باستان چرا ناپدید شدند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دانشمندان اظهار می دارند، امریکاییان باستان به خاطر وارد شدن آب شور به برکه های آب شیرین، مناطق خود را در سواحل لوئیزانا، برای همیشه ترک کردند.

به گزارش اسپوتنیک، دانشمندان دانشگاه الینیوی در اوربانا ـ شامپاین و دانشگاه تولین در شهر نیواورلئان آمریکا پس از مطالعه محل های سکونت بومیان این کشور که در قرن هشت میلادی در آنجا زندگی می کردند، به این نتیجه رسیدند که آنها به خاطر وارد شدن آب شور به برکه های آب شیرین ، روستای خود در سواحل لوئیزانا را ترک کردند.
انسان های باستانی از 4500 سال قبل از میلاد در امریکای شمالی تپه هایی را می ساختند. در قرن هشتم میلادی فرهنگ پالکامین (Plaquemine) در بخش پائینی دره رودخانه می سی سی پی شکل گرفت که تپه های آن دارای اهمیت مذهبی و بخش از معابد آمریکاییان باستان بود. امریکاییان بومی این منطقه را به خاطر وجود ذخایر غنی آب در آنجا انتخاب کرده بودند و در آن زمان مثلا در روستای Grand Caillou، واقع در مصب رودخانه می سی سی پی، 500 نفر از انسان های باستانی زندگی می کردند.
در نتیجه مطالعات دانشمندان معلوم شد آمریکاییان باستانی حدود 1400 سال قبل به خاطر ورود آب شور به ذخایر آب شیرین که باعث شده بود، زندگی در منطقه غیر ممکن شود، آنجا را ترک کردند.
دانشمندان اظهار می دارند، امریکاییان باستان به خاطر وارد شدن آب شور به برکه های آب شیرین، مناطق خود در سواحل لوئیزانا را برای همیشه ترک کردند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала