هشدار نمایندگان مجلس: اوضاع ولایات افغانستان فاجعه ‌بار است

© AP Photo / Rahmat Gulهشدار نمایندگان مجلس: اوضاع ولایات افغانستان فاجعه ‌بار است
هشدار نمایندگان مجلس: اوضاع ولایات افغانستان فاجعه ‌بار است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
نماینده‌ گان مجلس، بی‌پروایی مسوولان حکومتی را علت اصلی افزایش ناامنی‌ ها می ‌دانند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، شماری از اعضای مجلس نماینده‌ گان می‌گویند که اوضاع امنیتی شماری از ولایت‌های کشور فاجعه باراست و اگر مسوولان حکومتی بیش از این بی‌پروایی کنند این ولایت‌ها به‌دست طالبان سقوط خواهند کرد.
اعضای مجلس نماینده‌گان فیصله کردند تا روز چهار شنبه هفته آینده مقام‌های امنیتی از بهر پاسخ‌گویی به این مجلس حضور یابند.
الله گل مجاهد، مجلس نماینده‌گان، گفت: «این‌ها ملک را به طرف بحران می‌برند و داکتر صاحب اشرف غنی را اگر وزیردفاع است ویا وزیرداخله غلط می‌فهماند که در این جا امنیت است اما روز به روز بچه‌های مردم این جا شهید می‌شوند.»
شکیبا هاشمی، مجلس نماینده‌گان، گفت: «هر روز جوان‌های ما شهید می‌شوند و بیوه می‌دهیم. این را باید مردم افغانستان جداً جدی بیگیرند.»
اما نماینده‌گان ولایت فاریاب دراین میان نگرانی های بیشتری دارند. آنان می‌گویند اگر به فاریاب توجه نشود ممکن این ولایت به زودی بدست طالبان سقوط کند.
اما وزارت دفاع از سرکوب هراس‌افگنان در بخش‌های گونه‌گون کشور سخن می‌زند.
محمد رادمنش، سرپرست دفتر سخنگوی وزارت دفاع، گفت: «در ولایت فاریاب ما مشکلات زیاد داشتیم اما حال مشکلات رفع شده و حدود پنجاه نفر از دشمنان در این‌جا سرکوب شده اند.»
قرار است در هفته آینده یک بار دیگر مجلس نماینده ‌گان مسوولان نهادهای امنیتی را از بهر بدتر شدن اوضاع امنیتی کشور به مجلس عمومی فرا خواند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала