فلم نو بالیوود درمورد یک تاجر افغانستان + عکس، ویدیو

Telegram
این فلم با هنرنمایی دنی دنزونگپا، تیسکا چوپرا و هنرپیشه‌های دیگر سینمای هندوستان قرار است به تاریخ ۲۵ ماه می در هند به نمایش گذاشته شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، داستان فلم "بایسکوب والا" (Bioscopewala) در بارۀ شخصیت یک مرد تاجر از افغانستان است که همه ساله به ایالت کالکتۀ هند سفر می‌کند.

این تاجر در جریان اقامتش در هند، با یک دختر پنج سالۀ هندی بنام مینی آشنا می‌شود و مینی یادهای دختر خردسال این مرد که در افغانستان زنده گی می‌کند، را به خاطر وی می‌آورد.

قرار است فلم بایسکوپ والا به تاریخ ۲۵ ماه می در هند به گونۀ رسمی رونمایی شود.

دیب مدیکهار، کارگردان پرآوازۀ هندی در نامه‌یی به شیدا محمد ابدالی، سفیر افغانستان در هند نوشته است که می‌ خواهد فلم جدیدش "بایسکوپ والا" را در کابل به نمایش بگذارد.

هرچند تاهنوز آقای مدیکهار از طرف مقام‌های مسؤول کشور در بارۀ این پیشنهاد جوابی دریافت نکرده است، اما وی می‌گوید که فلم ساخته شده اش برای علاقه مندان سینمای هند در افغانستان در مکتب‌ها، دانشگاه‌ها و دیگر مکان‌های عمومی به نمایش گذاشته خواهد شد.

مدیکهار به یک روزنامۀ هندی گفته است: "زمانی که من مصروف ساخت این فلم بودم، آروزیم همین بود که بتوانم روزی این فلم را در افغانستان به نمایش بگذارم."

مدیکهار می‌افزاید: "در حالی فلم های ساخته بالیوود در افغانستان از جایگاه ویژۀ برخوردار است و بسیاری ها در این کشور از طریق تماشای فلم های هندی به زبان هندی آشنایی خوبی دارند، اما نابسامانی‌های سیاسی در کشور منجر به مسدود شدن دها سینما و تیاتر شده است و در حال حاضر، تنها شماری اندکی از فلم‌های هندی در سینماهای کشور به نمایش گذاشته می شوند."

مدیکهار ادامه می‌دهد: "من فکر کردم که این بهتر خواهد بود که این فلم را آنجا (افغانستان) رونمایی کنم. من بی صبرانه منتظر جواب مثبت از سوی مقام‌های افغانستان در این باره استم."

مدیهکار می گوید که وی در این فلم تصویری مثبت از افغانستان را به نمایش گذاشته است.

در گذشته نیز شماری از فلم‌های هندی به شمول فلم "درمتما" به کارگردانی فیروز خان در سال ۱۹۷۵میلادی و فلم "خدا گواه" به هنرنمایی امیتابچن و سارا دیوی در افغانستان ضبط و تصویربرداری شده اند. فلم کابل اکسپرس، یکی از فلم‌های دیگر بالیوود نیز در سال ۲۰۰۶ میلادی به کارگردانی کبیر خان در افغانستان ضبط شد.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала