پایان شکست ناپذیری بارسلونا در لالیگا

© REUTERS / Sergio Perezپایان شکست ناپذیری بارسلونا در لالیگا
پایان شکست ناپذیری بارسلونا در لالیگا - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
بارسلونا در دیداری بیرون از خانه در برابر لوانته با نتیجه 5-4 شکست خورد و روند شکست ناپذیری اش به پایان رسید.

به گزارش اسپوتنیک، در شبی که لیونل مسی در ترکیب آبی و اناری ها حضور نداشت، فیلیپ کوتینیو با زدن سه گل ستاره بارسا بود، اما اشتباهات پیاپی مدافعان این تیم باعث شد تا رویای قهرمانی بدون شکست نقش برآب شود و بارسلونا در دیدار بیرون از خانه در برابر لوانته با نتیجه 5-4 شکست را بپذیرد.

دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و در همان دقایق ابتدایی، یکی دو موقعیت نصفه و نیمه روی دروازه ها ایجاد شد اما هیچ یک از آنها تبدیل به گل نشد تا اینکه در دقیقه 9، لوانته به گل اول بازی رسید. حرکت خوب خوسه لوئیس مورالس از سمت چپ و ارسال او به دهانه دروازه بارسا، با ضربه امانوئل بواتنگ، تبدیل به گل اول بازی شد.

بعد از این گل بازیکنان بارسا تا اندازه ای بازی را در دست گرفتند، اما در ایجاد موقعیت روی دروازه حریف توفیقی نداشتند. در مقابل این لوانته بود که در دقیقه 30، به گل دوم رسید. روی پاس عمقی لوکیچ بود که بار دیگر فرمالن دچار اشتباه شد و بواتنگ که با تراشتگن تک به تک شده بود، بعد از پشت سر گذاشتن او، دروازه بارسا را برای بار دوم باز کرد.

والورده بلافاصله دست به تعویض زد و برای ترمیم خط دفاعی اش، جرارد پیکه را به جای فرمالن به زمین فرستاد. بازیکنان بارسا هم بر شدت حملات شان افزودند و در دقیقه 38، یکی از گل های خورده را جبران کردند. فیلیپ کوتینیو که پشت محوطه جریمه لوانته صاحب توپ شده بود، بعد از یک حرکت عرضی، با ضربه ای تماشایی توپ را به طاق دروازه حریف کوبید.

در دقایق پایانی نیمه اول باز هم این بازیکنان بارسا بودند که توپ و میدان را در اختیار داشتند، اما نتوانستند از آنها استفاده کنند و این نیمه با برتری 2-1 میزبان به پایان رسید.

نیمه دوم را لوانته طوفانی شروع کرد و در فاصله سه دقیقه، دو بار دروازه بارسا را باز کرد. ابتدا در دقیقه 46، انیس باردی که با پاس کامپانیا، پشت محوطه جریمه بارسا صاحب توپ شده بود، با یک ضربه تماشایی توپ را به گوشه دروازه تراشتگن فرستاد.

سپس در دقیقه 49، روی یک ضدحمله سریع، بار دیگر بواتنگ با دروازه بان بارسا تک به تک شد و با یک ضربه دقیق، کار را تمام کرد.

شرایط برای بارسا در دقیقه 56 بدتر هم شد و لوانته اختلاف را به چهار گل افزایش داد. باز هم روی یک ضدحمله، دفاع بارسا با پاس روجر مارتی باز شد و باردی توانست گل دوم خود و گل پنجم تیمش را به ثمر برساند.

بازیکنان بارسا که چیزی برای از دست دادن نداشتند، پیش کشیدند و در دقیقه 59، حساب کار را 5-2 کردند. روی حرکت عثمان دمبله و دفع ناقص توپ توسط مدافع لوانته بود که توپ مقابل دروازه به کوتینیو رسید و او هم با یک بغل پای ساده، دروازه را باز کرد.

5 دقیقه پس از آن کوتینیو گل سوم خود و تیمش را به ثمر رساند و اختلاف را به دو گل کاهش داد. او که با پاس عرضی سرخیو بوسکتس، پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت شده بود، با یک ضربه تماشایی، دروازه لوانته را باز کرد.

فشار حملات بارسا پس از این گل ادامه پیدا کرد و این تیم در دقیقه 71 به یک ضربه پنالتی رسید. خطای بازیکن لوانته روی بوسکتس باعث شد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد. لویس سوارز پشت ضربه قرار گرفت و گل چهارم بارسا را به نام خود ثبت کرد.

بازیکنان بارسا که به بازگشت امیدوار شده بودند، در دقایق پایانی فشار زیادی روی دروازه لوانته وارد کردند، اما در نهایت توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و بازی با برتری 5-4 لوانته به پایان رسیذ. 

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала