برمک: اعضای پارلمان خواستار رهایی موترهای شیشه‌سیاه و غیرقانونی می‌شوند

© Photo / وزارت امور داخلهویس احمد برمک، وزیر امور داخله جمهوری اسلامی افغانستان
ویس احمد برمک، وزیر امور داخله جمهوری اسلامی افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزیر امور داخله که برای پاسخگویی به مجلس سنا فراخوانده شده بود، با بیان اینکه تروریستان با موترهای شیشه سیاه وارد پایتخت می‌شوند، گفت: زمانی که پولیس موترهای غیرقانونی و شیشه سیاه را متوقف می‌کند، شماری از اعضای شورای ملی می‌کوشند تا این موترها را از بند پولیس رها سازند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، ویس احمد برمک، وزیر امور داخله که روز یک‌شنبه برای پاسخگویی به مجلس سنا فراخوانده شده بود، گفت: "اکنون که وزیر امور داخله یا وزارت داخله چهار پنج تن (از موترهای غیرقانونی) را ایستاد کرد، من نام نمی‌گیرم اما بزرگانی که در همین تالار حضور دارند و در شورای ملی در مجلس دیگر می‌آیند و می‌گویند که همین را رها کنید. خوب من منحیث وزیرامور داخله چه کنم؟"

ویس احمد برمک، وزیر امور داخله جمهوری اسلامی افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
برمک: «مقرری های پولیس به اساس شایستگی وتعهد صورت گیرد»

وزیر داخله گفت: حدود ۵۰ درصد پولیس شامل افسران عالیرتبه بی سواد هستند و من نمی‌توانم که در شش ماه مشکل را حل کنم. باید کسانی که در هجده سال وزارت داخله را مدیریت کرده اند، پاسخگو باشند.
 در حالی که اخیرأ حمله‌های تروریستی  در کشور به ویژه در پایتخت افزایش یافته اند وزیر داخله می گوید: در شهر کابل ۳۷۵ مرکز ثبت نام رای دهی داریم که در هر مرکز ۴ تا ده نفر توظیف هستند.
او گفت که دشمن در مجموع در جبهه جنگی شکست خورده اند و می‌خواهند با عملیات های انتخاری حکومت را توسط خود ملت سبوتاژ کنند.
وزیر امور داخله هم چنان می‌گوید که کشورهای منطقه و جهان نبردهای شان را در افغانستان ادامه می‌دهند و پاکستان نیز می‌کوشد که با افزایش ناامنی‌ها در افغانستان، مردم را در برابر دولت خشم‌گین بسازد.
با خواست معاون عملیاتی ریاست عمومی امنیت ملی، ادامه جلسه استجواب سری اعلام شد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала