چرا رسانه‌های افغانستان حقیقت حمله کیمیاوی در سوریه را بازتاب نمی‌دهند؟

© REUTERS / White Helmets/Reuters TVچرا رسانه‌های افغانستان حقیقت حمله کیمیاوی در سوریه را بازتاب نمی‌دهند؟
چرا رسانه‌های افغانستان حقیقت حمله کیمیاوی در سوریه را بازتاب نمی‌دهند؟ - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
اخیراً یکی از کودکان سوری که در ویدیوی ساخته‌شده مبنی بر استفاده سلاح کیمیاوی در شهر دوما در سوریه ظاهر شده بود، جزئیات این ویدیوی جعلی را فاش کرد، اما این خبر توسط رسانه‌های افغانستان بازتاب داده نشد.

به گزارش اسپوتنیک، حسن دیاب، کودک سوری که در ویدیوهای صحنه‌سازی‌شده توسط سازمان غیردولتی "کلاه سفیدها" در سوریه به عنوان قربانی حمله‌های کیمیاوی در شهر دوما، نشان داده شده بود، یک هفته قبل جزئیات این صحنه‌سازی را فاش ساخت.

این کودک سوری در مصاحبه با شبکه تلویزیونی روسیه 1 گفت: «ما در یک زیرزمینی بودیم. مادرم به من گفت، پسرم چیزی برای خوردن نداریم، ما امروز چیزی نمیخوریم. من در بیرون از خانه میشنیدم که فریاد م زدند "به شفاخانه بروید". ما به شفاخانه رفتیم زمانی که وارد شفاخانه شدیم ما را گرفتند و بالای ما آب ریختند و پس از آن ما را با افراد دیگر روی تخت های این شفاخانه قرار دادند».

خبرنگار نظامی کانال تلویزیونی روسیه 1 گفته است که این کودک مجبور شده است تا در این ویدیو ظاهر شود.
وی گفت: «این کودک هیچ چیزی برای خوردن نداشت، برنج، خرما و کلچه برای وی داده شد تا در این ویدیو ظاهر شود».
گفته های حسن دیاب توسط پدرش نیز تایید شد وی افزود که هیچ حملۀ کیمیاوی در شهر صورت نگرفته بود.

در حالیکه خبرهای تایید ناشده درمورد اینکه گویا در شهر دومای سوریه نیروهای حکومتی سوریه از سلاح کیمیاوی استفاده نموده اند، به‌طور گسترده از طریق رسانه‌های افغانستان بازتاب داده شدند، اما جزئیاتی را که شاهدان عینی و کودکی که در این صحنه‌سازی حاضر بود، بیان نموده اند، به‌جز یک یا دو رسانه در افغانستان، بقیه رسانه‌ها از نشر و بازتاب‌دادن آن خودداری نمودند.

رسانه‌های افغانستان با خاموشی اختیار نمودن در ارتباط با این جزئیات و نگاه‌نکردن به این قضیه از زوایای دیگر، از یکی از اصول اساسی خبررسانی چشم‌پوشی می‌نمایند.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала