مسدود شدن چند مرکز توزیع شناسنامه در کابل به دلایل امنیتی

© Sputnik / JAK / مسدود شدن چند مرکز توزیع شناسنامه در کابل به دلایل امنیتی
مسدود شدن چند مرکز توزیع شناسنامه در کابل به دلایل امنیتی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
پس حمله انتحاری روز گذشته به مرکز توزیع تذکره در غرب کابل، اداره ثبت احوال و نفوس سه مرکز جدید خود را به دلایل امنیتی مسدود کرد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از رسانه های کابل، همایون محتاط، رییس عمومی اداره ثبت احوال نفوس به بی بی سی گفته که در مورد سرنوشت این مراکز و زمان باز شدن دوباره‌شان بعدا با مشورت با نیروهای امنیتی تصمیم خواهند گرفت.

اداره ثبت احوال نفوس در کابل دو مرکز دایمی داشت و سه مرکز دیگر را به دنبال آغاز ثبت نام رای دهندگان انتخابات پیش‌رو تاسیس کرد.

یکی از این مراکز در غرب کابل روز یکشنبه (2 ثور) هدف حمله انتحاری قرار گرفت. در این حمله دستکم 57 نفر شهید و 119 نفر دیگر زخمی شدند.

آقای محتاط می‌گوید چهار نفر از کارمندان آنها شهید و دو نفر دیگرشان ناپدید شده‌اند. "یکی از کارمندان این اداره در کما است و سه نفر دیگر زخم سطحی برداشتند."

او می‌گوید از تدابیر امنیتی مرکز ثبت احوال نفوس در غرب کابل در منطقه برچی راضی نبودند و "بارها این موضوع را با نهادهای امنیتی در میان گذاشته بودند."

رییس ثبت احوال نفوس می‌گوید آنها با توجه به حملات اخیر در این منطقه و هدف بودن این ناحیه از سوی گروه تروریستی داعش، نگران چنین حمله‌ای بودند.

گروه داعش مسوولیت حمله تروریستی روز یکشنبه در غرب کابل را به عهده گرفته است.

روند ثبت نام رای‌دهندگان از تاریخ 25 حمل آغاز شد. انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی قرار است که به تاریخ 28 میزان امسال برگزار شود.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала