دخول مخفیانه قوای فرانسه به سوریه

Telegram
نیروهای نظامی فرانسه با همراهی تعدادی از شبه نظامیان کُرد دموکراتیک سوریه وارد حومه دیرالزور در شرق سوریه شده‌اند.

اسپوتنیک، بر اساس این گزارش نیروهای فرانسوی از منطقه نفتی الجفرة واقع در صحرای عکیدات به مسیر منطقه الصور در روستای کم العطالله واقع در شمال شرق شهر دیرالزور داخل شده‌اند.

حسین البسیس عضو سابق ائتلاف ملی سوریه در گفتگو با پایگاه اینترنتی عربی 21 اعلام کرد که هدف از ورود این نیروها تثبیت موجودیت آنها در این منطقه است و آنها می‌خواهند نشان دهند بخشی از نیروهای تاثیر گذار برای اعمال راه حل آینده در سوریه هستند. آنها می‌خواهند به برخی نیروهای منطقه این پیام را بدهند که نباید نادیده گرفته شوند.

این مسئول گروه‌های مسلح تأکید کرد که ورود آنها به این منطقه ضمن هماهنگی با ائتلاف بین‌المللی برای مبارزه با تروریسم و همچنین بعد از سفر مسئولین کرُد به فرانسه در رابطه با اطمینان گرفتن از سوی این کشور صورت گرفته است. وی می‌افزاید که فرانسه نقش گسترده‌ای در راه حل سیاسی ختم موضوع سوریه خواهد داشت.

البسیس افزود که فرانسه به دنبال منطقه‌ای برای اعمال نفوذ و نقش بین‌المللی گسترده تاریخی و سابق خود در منطقه است و شبه نظامیان نیروهای حمایت مردمی کرُد به دنبال تضمینی جدید بعد از تزلزل مواضع امریکا در رابطه با حضور آنها در منطقه هستند.

نیروهای فرانسوی در 5 منطقه واقع در شمال سوریه مستقر شده اند که عبارت از: ارتفاعات میشتانور در شهر عین العرب (کوبانی)، منطقه صرین، کارگاه سیمان لافارج، منطقه خراب عشق، و منطقه عین عیسى در حومه الرقة.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала