نگرانی کمیسیون انتخابات از امنیت مراکز رأی دهی

© Sputnik / Zuhal Sarhad نگرانی کمیسیون انتخابات از امنیت مراکز رأی دهی
نگرانی کمیسیون انتخابات از امنیت مراکز رأی دهی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
از اولین ساعات روند ثبت نام‌ رأی دهنده ‌گان تا کنون، مرکزهای ثبت نام‌ها در سه ولایت مورد حمله قرار گرفته اند

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، پس از حملۀ مردان مسلح بر یک مرکز ثبت نام‌ها در شهر فیروز کوه مرکز ولایت غور شام روز پنج شنبه، دو نگهبان یک مرکز ثبت نام‌ها در شهر جلال آباد از سوی تفنگ داران موترسایکل سوار کشته شدند.
ناصر کامه وال، عضو شورای ولایتی ننگرهار می‎گوید که اگر امنیت مرکزهای ثبت نام‌ها گرفته نشود، مردم حاضر نخواهند که در روندهای انتخاباتی شرکت کنند. مردان مسلح در ناحیۀ پنجم شهر جلال آباد، بر یک مرکز ثبت نام حمله کردند؛ در این حمله دو تن از نیروهای پولیس ملی شهید شدند و جنگ افزارهای این پولیس ها را نیز مردان مسلح با خود شان برده اند.
از سویی دیگر، بامداد روز جمعه، مردان تفنگدار بر یک مرکز ثبت نام‌ها در قلعۀ نو مرکز ولایت بادغیس — حمله کردند و در تیراندازی این مردان، یک پولیس که نگهبان این مرکز بود جان باخت.
فیض محمد میرزا زاده، معاون والی بادغیس در این باره می‌گوید: "در قریه باغبانان یک مکتب است بنام مکتب باغبانان که مرکز ثبت نام است، متأسفانه طالبان پنج راکت را بر این قریه فیر کردند که یک راکت بر این مکتب برخورد کرد که یک نفر شهید شد".
در همین حال، کمیسیون مستقل انتخابات، حمله بر مرکزهای ثبت نام‌های رأی دهنده‌گان را نگران کننده می‌داند و از نیروهای امنیتی می‌خواهد که امنیت انتخابات را تأمین کنند.
در این میان، وزارت امور داخله می‎گوید که با همه امکانات، امنیت انتخابات را تأمین خواهند کرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала