تفریحات خطرناک جوانان سعودی + تصاویر

© AP Photo / Kamran JebreiliA modestly dressed women enjoy a weekend at JBR Walk in Dubai, United Arab emirates (File)
A modestly dressed women enjoy a weekend at JBR Walk in Dubai, United Arab emirates (File) - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
برخی تفریحات جدیدی که طی سالهای اخیر به تفریحات سنتی جوانان سعودی اضافه شده، به اندازه‌ای عجیب هستند که بعضا در رسانه‌های خارجی نیز بازتاب پیدا می‌کنند.

به گزارش اسپوتنیک،هر کشوری در جهان تفریحات مخصوص به خود را دارد که تا حدی متاثر از جغرافیا و فرهنگ حاکم بر آن جامعه است. جوانان عربستانی نیز از این قاعده مستثنی نیستند اما برخی تفریحات جدیدی که طی سالهای اخیر به تفریحات سنتی آنها اضافه شده، به اندازه‌ای عجیب به نظر می‌رسند که بعضا در رسانه‌های خارجی نیز بازتاب پیدا می‌کنند. در ادامه به برخی از این تفریحات اشاره شده است.
چیدن سنگ زیر موتر:
یکی از این تفریحات جدید و عجیب، چیدن سنگ زیر موترهای گران‌قیمت است. در دنیا روش‌های مختلفی برای نمایش موتر به دیگران وجود دارد.. روشی که جوانان سعودی برای این کار انتخاب کرده‌اند، تفاوت زیادی با روش‌های مرسوم دارد. آنها برای اینکه موتر لوکس خود را در معرض نمایش بگذارند یا به رخ دیگران بکشند، در زیر آن سنگ می‌چینند! 

راندن موتر برروی دو چرخ
تفریح دیگر جوانان سعودی که به شدت همه‌گیر شده، راندن موتربرروی چرخ‌های کناری است. برخی از این نیز فراتر رفته و هنگام حرکت موتر برروی دو چرخ، از آن خارج شده و با موتر در حال حرکت یا با دوستان خود عکس سلفی می‌گیرند!
این تفریح خطرناک که اغلب با موتر های شاسی‌بلند انجام می‌شود، روز به روز با حرکات نمایشی بیشتری همراه می‌شود تا به گفته آنان بر هیجان آن افزوده شود.این تفریح اخیرا به سایر کشورهای عربی از جمله بحرین که دارای مناطق بیابانی هستند نیز تسری پیدا کرده است. 

شکار با شاهین و چیتا
این تفریح یکی از تفریحات سنتی جوانان و حتی میانسالان سعودی به شمار می‌رود که در سایر کشورهای عرب حوزه خلیج فارس نیز طرفداران خاص خود را دارد.
در این تفریح، سعودی‌ها یک شاهین یا یوزپلنگ دست‌آموز را هنگام شکار با خود به همراه می‌برند تا اگر موفق به شکار حیوانی شدند، آنها با سرعت زیادی که دارند، شکار را تا رسیدن آنها متوقف کنند. 

شلیک با تفنگ سرپر
شلیک با تفنگ سرپر برگرفته از یک سنت قدیمی در عربستان است که امروزه به یک تفریح خطرناک در مراسم عروسی یا جشن‌های مختلف تبدیل شده است.  

در این تفریح جوانان سعودی در حالیکه به سمت بالا می‌پرند تفنگ سرپر را به طرف زمین نشانه گرفته و شلیک می‌کنند. شلیک با تفنگ سرپر به سمت زمین برای افرادی که با این سنت قدیمی سعودی‌ها آشنایی ندارند، با توجه به خطراتی که برای اطرافیان یا خود شخص به همراه دارد، کاملاً شوکه‌کننده است. 

​ 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала