طالبان یک مرد را به دلیل اتهام دروغین به عروسش مجازات نمودند

© REUTERS / Stringerطالبان یک مرد را به دلیل اتهام دروغین به عروسش مجازات نمودند
طالبان یک مرد را به دلیل اتهام دروغین به عروسش مجازات نمودند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
طالبان در ولسوالی کوهستان ولایت فاریاب یک خسر را به دلیل عدم اثبات اتهام رابطه نامشروع عروس با فردی دیگر و همچنین عروس را به دلیل عدم فرمانبرداری از خانواده خسر " دُره" زدند. این گروه سه مرد دیگر را به دلیل لت‌وکوب مادر و بی‌احترامی به پدر دُره زدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آژانس خبری پژواک، این رویداد در منطقه "قدوغک پایان" ولسوالی کوهستان ولایت فاریاب، پس از آن رخ داده که خسر یک زن با ارتباط به طالبان (گروه ممنوعه در روسیه)، از رابطه نامشروع عروسش با مردی دیگر سخن گفته است، اما زمانی که خسر نتوانست اتهامات وارده بر عروس و ملا سردار را ثابت بسازد، او نیز مجازات شد.
عبدالرحمن پناه، ولسوال کوهستان به آژانس خبری پژواک گفت که مردی به نام سهراب در منطقه قدوغک پايان ولسوالى کوهستان، عروسش شايسته را به رابطه نامشروع با با مردى به نام ملا سردار متهم نموده و به طالبان اطلاع می دهد.
وی افزود که محکمه طالبان خُسر زن را به دليل اين‌که نتوانست اتهامات بر عروس و ملا سردار را ثابت بسازد، در محضر مردم ۸۰ دُره، عروس را به خاطر نافرمانى از خانواده خسرش ۲۰ دره و محمد عظيم، شوهر زن، عباس و خيرالله از باشندگان محل را ١٥ تا ٢۰ دره زدند.

سنگسار یک جوان پس از محکمۀ صحرایی توسط طالبان در سرپل - اسپوتنیک افغانستان
سنگسار یک جوان پس از محکمۀ صحرایی توسط طالبان در سرپل

به گفته پناه، طالبان با انجام چنين کارهای خلاف شريعت و قانون، مى‌خواهند سياست خود را در محل تحکيم نموده و مردم را زير فشار قرار دهند.
این در حالی است که يک مسئول محلى طالبان در ولسوالی کوهستان ولایت فاریاب نیز تأیيد کرده که ٥ تن به شمول یک زن را دره زده‌اند.
اين مسئول طالبان گفته است که سهراب، خسر زن به خاطر اتهامی که به ملا سردار بسته بود، بالایش حد قذف اجرا گرديد و۸۰ دره و شايسته نام به دليل نافرمانى از خانواده خسر ۲۰ دُره زده شد.
وی افزود که همچنان بالای دو تنى که مادرشان را لت و کوب نموده بودند و محمد عظيم  که در برابر پدر بی ادبی کرده بود، حکم تعذير جاری ساخته شد و هر کدام را ۱۵ تا ۲۰ دُره زدند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала