کوریای شمالی: دبیر کل سازمان ملل نوکر امریکاست

© AFP 2023 / Kena Betancurکوریای شمالی: دبیر کل سازمان ملل نوکر امریکاست
کوریای شمالی: دبیر کل سازمان ملل نوکر امریکاست - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
کوریای شمالی دبیرکل سازمان ملل متحد را به تحریک«دشمنی» با پیونگ یانگ متهم کرد.

به گزارش گزارش اسپوتنیک، کوریای شمالی «آنتونیو گوترش» را به دلیل حمایت از تحریمهای بین المللی که علیه برنامه های هسته ای و راکتی این کشور وضع شده اند، به «ستیزه جویی» با پیونگ یانگ متهم کرد.
هیأت نمایندگی کوریای شمالی در سازمان ملل با صدور بیانیه ای اعلام کرد که گوترش طی سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ «اظهارات بی پروایانه ای» بر زبان آورده است.
هیأت نمایندگی کوریای شمالی در سازمان ملل اعلام کرد که «این اظهارات چیزی نیست جز زبان بازی و برهان تراشی مضحک و پوچی که با وظایف وی «گوترش»در سمت دبیرکل سازمان ملل همخوانی ندارد و تنها باعث می شود تصور کنیم او نوکری است که نماینده " منافع" امریکا است».
این هیأت نمایندگی مقامات آمریکا را برای وضعیت کنونی در شبه جزیره کوریامقصر می دانند و گوترش را به دلیل حمایت از وضع تحریمهای بین المللی علیه پیونگ یانگ به باد انتقاد گرفتند.
گفتنی است که روابط میان دولتهای «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و «کیم جونگ اون» رهبر کوریای شمالی به دلیل توسعه تسلیحات هسته ای پیونگ یانگ به بن بست رسیده است؛ و تشدید تنشها طی ماههای اخیر که با جنگ لفظی میان سران دوکشور همراه بود، خطر آغاز یک جنگ را به دوطرف گوشزد می کند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала