تصمیم امریکا درباره وضع تحریم‌های جدید علیه روسیه

© Fotolia / Alexkichتصمیم امریکا درباره وضع تحریم‌های جدید علیه روسیه
تصمیم امریکا درباره وضع تحریم‌های جدید علیه روسیه - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
کاخ سفید اعلام کرد اعمال تحریم‌های جدیدی را بر ضد روسیه به علت دخالت این کشور در انتخابات ریاست جمهوری امریکا مد نظر قرار داده است.

به گزارش اسپوتنیک،مسئولان بلند پایه دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا، ضمن بی اساس دانستن اتهام برخی منابع و گروه‌ها در خصوص رفتار ملایمت آمیز واشنگتن در قبال روسیه، اعلام کردند دولت در نظر دارد تحریمهای جدیدی بر ضد مسکو وضع کند.
کنگره امریکا نیز پیش از این تحریم روسیه را به علت دخالت در روند انتخابات ریاست جمهوری سال دو هزار و شانزده خواستار شده بود. وزارت مالیه آمریکا پیش از این فهرستی از دوصد مسئول روس که با تحریمهای احتمالی جدید آمریکا روبرو خواهند شد، منتشر کرد اما به تدابیر تنبیهی که امریکا بر ضد این افراد مد نظر قرار داده است اشاره نکرد.
تمایل ترامپ به بهبود روابط واشنگتن با مسکو از همان ابتدای آغاز به کار وی در کاخ سفید به هیچ وجه با استقبال کنگره آمریکا روبرو نشد و در حال حاضر نیز چند کمیته حقیقت یاب کنگره آمریکا درباره دخالت‌های احتمالی روس‌ها در کارزار انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته آمریکا و به ویژه تبانی احتمالی میان مسکو و تیم تبلیغاتی ترامپ تحقیق می کنند. سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا سال گذشته با انتشار گزارشی ابراز اطمینان کرده اند که میان طرفداران و مسئولان ستاد انتخاباتی ترامپ و مسئولان رسمی روسیه تعاملاتی صورت گرفته است.
مسئله روابط آمریکا با روسیه و تنش‌هایی که به علت دخالت احتمالی روس‌ها در انتخابات ریاست جمهوری اخیر میان دو کشور به وجود آمده است، دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ را مسموم کرده و میلیاردر آمریکایی را در اتخاذ یک سیاست مشخص در قبال کرملین به دردسر انداخته است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала