فرشتگان نگهبان؛ طرح جدید واشنگتن علیه حملات نفوذی در افغانستان

© REUTERS / Lucas Jacksonفرشتگان نگهبان؛ طرح جدید واشنگتن علیه حملات نفوذی در افغانستان
فرشتگان نگهبان؛ طرح جدید واشنگتن علیه حملات نفوذی در افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
واشنگتن برای مبارزه با حملات نفوذی طالبان به نظامیان خارجی و افغان طرحی را تحت عنوان "فرشتگان نگهبان" اجرا کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه خبری "ان.بی.سی"، واشنگتن برای مقابله با حملات نفوذی، و تامین امنیت نظامیان خارجی و افغان طرحی را تحت عنوان "فرشتگان نگهبان" ایجاد کرده است.

خبرنگار "ان.بی.سی" در پایگاه نظامی مشترک ناتو و نظامیان افغان در جنوب افغانستان گفت: "پس از گذشت  16 سال از آغاز جنگ افغانستان، جاده‌ها چنان ناامن هستند که برای جابجایی بهتر است از هلیکوپتر استفاده شود".

وی افزود: "اما خطر تنها به جاده‌ها محدود نمی‌شود و داخل پایگاه‌های نظامی نیز وجود دارد، زیرا طالبان در گذشته به صفوف نظامیان خارجی و افغان نفوذ کردند".

در ماه جون 7 نظامی امریکایی در حمله نفوذی در شمال افغانستان زخمی شدند و پس از آن نیز سه نظامی دیگر امریکایی در حمله سرباز نفوذی در شرق افغانستان کشته شدند.

برای مقابله با این حملات، طرح "فرشتگان نگهبان" برای نظارت بر تمام تجمعات نظامیان ناتو و افغان راه‌اندازی شده است که در جنوب افغانستان حدود نیمی از نظامیان ناتو در قالب این طرح فعالیت می‌کنند.

این در حالی است که در سال جاری میلادی تاکنون 54 حمله نفوذی در افغانستان انجام شده که هدف بیشتر این حملات نیروهای امنیتی افغان بودند.

براساس گزارش سربازرس ویژه امریکا در امور بازسازی افغانستان، در شش ماه نخست سال جاری میلادی 6 حمله نفوذی به نظامیان امریکایی صورت گرفته که 3 کشته و 10 زخمی به جا گذاشته است.

حملات نفوذی که چندی پیش جنرال جیمز ماتیس، وزیر دفاع ایالات متحده امریکا آنها را یکی از "سخت‌ترین چالش جنگ افغانستان" نامید، طوری انجام می‌شوند که یک یا چند نفر از مخالفان مسلح دولت افغانستان تحت عنوان نیروی پولیس و یا سرباز به نظامیان امریکایی و افغان حمله می‌کنند.

این حملات نه تنها به کشته‌شدن نظامیان امریکایی و افغان منجر می‌شود، بلکه اعتماد بین این نیروها را نیز از بین می‌برد.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала