شهر بیوه زنان

© AFP 2023 / Prakash Singhنخستین عروسی در شهر خاص بیوه زنان
نخستین عروسی در شهر خاص بیوه زنان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
نخستین عروسی در شهر خاص بیوه زنان

ورینداوان شهر 60 هزار نفری که به علت سکونت زنان بیوه در آن،به شهر بیوه ها شهرت یافته است؛ این شهر شاهد سنت‌شکنی و ازدواج جوانی 24 ساله با یک زن بیوه شد.

اسپوتنیک به نقل اطلس پرس،  کومارداماد با وینیتا دوی عروس که همسر خود را در سیل چند سال پیش از دست داده بود در میان تشویق صدها زن بیوه که لباس سفید برتن داشتند در مراسمی در معبد شهر ورینداوان زندگی مشترک را آغاز کردند.

راکش کومار که راننده تکسی است پیش از مراسم ازدواج در گفت وگو با خبرنگاران گفت، من با این اقدام می خواستم به سهم خود گامی برای مقابله با تصورات باطل در خصوص زنان بیوه بردارم..

بیندسوار پاتک فعال اجتماعی و رهبر جنبش پاکیزگی و اصلاح اجتماعی هند نیز دراین مراسم گفت که در هند بیوه شدن زنان برای آنان نفرین محسوب می شود.

وی اظهار کرد اگر یک زن همسر خود را از دست بدهد همه زندگی خود را باخته و زن بیوه نه تنها برای جامعه موجودی نامبارک محسوب می شود بلکه از سوی اعضای خانواده نیز طرد می شود.

به گفته وی زنان بیوه باید همواره لباس سفید پوشیده ،غذای ساده بخورد و نمی تواند مانند افراد عادی درجشن رنگ بازی ‘هولی' و ‘دیوالی ‘ شرکت کند و بسیار از آنها با پناه بردن به شهر ‘ورینداوان' و یا دیگر نقاط در انتظار مرگ می شوند.

ورینداوان شهری مقدس است که بسیاری از زنان بیوه هند برای فرار از زندگی طاقت فرسا پس از آنکه خانواده های شان آنها را به حال خود رها می کنند به آنجا پناه می آوردند.

در این شهر مقدس بیش از چهار هزار معبد به عنوان پناهگاهی برای زنان بیوه که توسط خانواده هایشان طرد می شوند ،تبدیل شده است.

این شهر مکانی برای زنان فراموش شده است که پس از مرگ همسرانشان بی پناه و فقیر مانده اند. بر اساس باوری خرافی در هند زنان بیوه در فوت همسرانشان مقصرند و زندگی با آنها باعث فقر و تنگدستی می شود.

پس از آنکه در سال‌های اخیر چندین موسسه خیریه در این شهر فعالیت های شان را در راستای حمایت و مراقبت از بیوه ها آغاز کردند شمار بیوه هایی که به این شهر می‌آیند افزایش یافته است.

براساس گزارش های منتشر شده هندوستان حدود 40 میلیون بیوه دارد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала