نشست 4 جانبه صلح افغانستان در عمان

© Fotolia / Photopolitainنشست 4 جانبه صلح افغانستان در عمان
نشست 4 جانبه صلح افغانستان در عمان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
نشست 4 جانبه صلح افغانستان، فردا در مسقط پایتخت عمان برگزار می شود

نشست چهارجانبۀ صلح میان افغانستان، پاکستان، ایالات متحده امریکا و چین فردا (16 اکتوبر) در مسقط پایتخت عمان برگزار می‌شود.

اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری اطلس، احمد شکیب مستغنی، سخنگوی وزارت امور خارجه افغانستان گفته است، در نشست چهارجانبۀ صلح، از جانب افغانستان هیأت شامل اعضای شورای عالی صلح به رهبری حکمت خلیل کرزی، معین سیاسی این وزارت اشتراک خواهد کرد.

آقای مستغنی، گفت در این نشست روی عملی‌شدن تعهدات قبلی و نقشۀ راه که قبلأ ترسیم شده بود، صحبت خواهد شد.

او افزود "این نشست بار دیگر برگزار می‌شود، در آن برای عملی شدن تعهدات که قبلأ سپرده شده بود، اهداف مشخص تعیین خواهد شد و همچنان راه‌های رسیدن به این اهداف مشخص خواهد شد".

این نشست برای یک روز در پایتخت عمان به ادامۀ نشست‌های چهارجانبۀ قبلی برگزاری می‌شود.

او دلیل برگزار نشدن نشست‌ چهارجانبه را از یک سال به این‌سو، عملی نشدن تعهدات "عمدتأ از جانب پاکستان" خواند و گفت "برای دولت جمهوری اسلامی افغانستان چیزی که بسیار مهم است عملی شدن تعهدات است".

به گفته آقای مستغنی، اکنون پاکستان برای حمایت از روند صلح به رهبری افغان‌ها و مبارزه با تروریسم تعهدات جدید دارد و با توجه به استراتیژی جدید ایالات متحده امریکا در قبال افغانستان و آسیایی جنوبی نسبت به هر زمان دیگر، فرصت این ایجاد شده است که پاکستان در برابر گروه‌های تروریستی اقدام جدی کند.

پنجمین نشست چهارجانبه ماه می2016 میلادی در اسلام اباد، برگزار شده بود.    

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала