ارتش امریكا تحقیقات در مورد مرگ غیرنظامیان در حمله هوایی افغانستان را آغاز كرد

© AFP 2023 / Romeo Gacadارتش امریكا تحقیقات در مورد مرگ غیرنظامیان در حمله هوایی افغانستان را آغاز كرد
ارتش امریكا تحقیقات در مورد مرگ غیرنظامیان در حمله هوایی افغانستان را آغاز كرد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
ارتش امریکا بررسی مرگ غیرنظامیان بی گناه که در نتیجه حملات هوایی نیروهای خارجی کشته شده اند، را آغاز کرد.

In this photograph taken on October 18, 2016, an Afghan Air Force Embraer A-29 Super Tucano aircraft flies during an airstrike training mission on the outskirts of Logar province - اسپوتنیک افغانستان
کشته شدن افراد ملکی در نتیجه حمله هوایی ناتو در لوگر
به گزارش اسپوتنیک، ارتش امریکا بررسی در باره مرگ غیرنظامیان بی گناه که در نتیجه حملات هوایی نیروهای خارجی کشته شده اند را آغاز کرده است.

پیش از این، مقامات محلی ولایت لوگر خبر داده بودند، که در نتیجه حملات هوایی هلیکوپترهای نیروهای ناتو به پناهگاه های طالبان در ولایت لوگر در شرق افغانستان 11 تن کشته و 16 تن دیگر زخمی شده اند.

ارتش آمریکا در حال بررسی مرگ غیر نظامیان بی گناه به عنوان یک نتیجه از حملات هوایی ادعا شده توسط نیروهای خارجی در افغانستان، در یک بیانیه ماموریت ناتو "حمایت قوی" است.

یادآوری می کنیم، که حلیم فدایی والی ولایت لوگر گفته بود: این حادثه زمان رخ داد که طالبان در منطقه دشت باری در نزدیکی شهر پل علم لوگر از یک ساختمان بر هلیکوپتر نیروهای ناتو با راکت حمله کردند که پس از آن هلیکوپترهای ناتو برگشته و پناهگاه ستیزه جویان طالبان را مورد حملات هوایی قرار دادند.

در اعلامیه ارتش امریکا آمده است، که بررسی های جدی در پیوند به اتهامات کشتار غیرنظامیان با همکاری همکارانی از دولت افغانستان آغاز گردیده است. 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала