آزمایش خطرناکترین بمب آمریکا

© REUTERS / Air Force/Airman 1st Class Gerald Willisآزمایش خطرناکترین بمب آمریکا
آزمایش خطرناکترین بمب آمریکا - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
اداره ملی امنیت هسته‌ای آمریکا گفت: دومین سری از پروازهای آزمایشی با نسخه به ‌روز از یک بمب اتم را که بخشی مهم از زرادخانه آمریکا است، انجام شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، یک جنگنده "اف ‌۱۵ ایگل" (F-۱۵E) از پایگاه نیروی هوایی نلیس در ایالت نوادا اوایل ماه جاری یک نسخه غیر مسلح از بمب هسته‌ای بی۶۱-۱۲ (B۶۱-۱۲) را در بیابان نوادا پرتاب کرد. پیشتر هم در ماه مارچ آزمایش‌هایی برای سنجش عملکردهای غیر هسته‌ای و نیز قدرت جنگنده اف 16 برای حمل این بمب انجام شده بود.
فعالیت روی بمب‌های گرانشی بی۶۱-۱۲سال‌هاست در دستور کار است و مقام‌های دولتی می‌گویند آزمایش‌های اخیر با استفاده از نسخه‌های آزمایشی از این بمب در راستای تلاش‌ها برای بازسازی و تجدید آن، حیاتی است.
این بمب گرانشی بدون مواد هسته‌ای هشتم اوت توسط جنگنده اف‌ ۱۵ در منطقه نظامی تونوپا پرتاب شد. متخصصان ماه‌ها زمان صرف می‌کنند تا داده‌هایی از این آزمایش را جمع‌آوری کنند. بمب‌های بی‌۶۱-۱۲ تثبیت و جایگزین نسخه‌های قدیمی در زرادخانه هسته‌ای این کشور شده است.
این بمب جزو خطرناک‌ترین ابزارهای هسته‌ای شناخته می‌شود که تاکنون تولید شده است چرا که قدرت انفجاری مدل‌های مختلف آن را می‌توان بین ۵۰ هزار تن تا ۳۰۰ تن تی‌ان‌تی تنظیم کرد. علاوه بر این، بمب مذکور دقیق‌تر از هر بمب دیگری از این نوع است.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала