زن تاجر سعودی در جستجوی شوهر

© Fotolia / Alexbrylovhkزن تاجر سعودی در جستجوی شوهر
زن تاجر سعودی در جستجوی شوهر - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
اعلان عجیب یک زن تاجر عربستانی در اینترنت برای جستجوی شوهر

این زن تاجر سعودی که نخواسته هست نامش افشا شود، در اعلان خود گفته است که به مهریه یا منزل احتیاج ندارد، ولی شرط گذاشته که نمی خواهد بچه دار شود و تمایل دارد که پسر همسر اولش را بزرگ کند و نمی خواهد که حامله دار شود، و از کار در شرکتی که مدیریت آن را برعهده دارد، دور شود.

اسپوتنیک به نقل از العالم، یک تاجر زن عربستانی با نشر اعلان در اینترنت به یک مرد اردنی پیشنهاد ازدواج داد.

این زن تاجر سعودی طی درخواست خود اعلام کرده است که به مهریه یا منزل هیچ نیازی ندارد.

وی همچنین گفته است که مایل است با همسرش، پسری را که از همسر اولش دارد و دارای تابعیت سعودی است، بزرگ کند و درمقابل، همه نیازها و مخارج منزل را تامین کند.

این زن عربستانی برای کسانی که مایل به ازدواج با او باشند، شرط گذاشته که نمی خواهد بچه دار شود و تمایل دارد که پسرهمسر اولش را بزرگ کند و نمی خواهد که فرزند دیگر بدنیا بیاورد، تا نشود که او را از کار در شرکتی که مدیریت آن را برعهده دارد، بازدارد.

درخواست این زن سعودی دراینترنت جنجال زیادی را درمیان کاربران ایجاد کرده است، اردنی ها از این درخواست خشمگین شده و برخی از آنها گفته اند که این زن می خواهد با پول خود یک داماد اردنی را برای خدمت به پسرش خریداری کند و به دنبال یک زندگی زناشویی آرام با همسرش نیست.

این درخواست چند روز پس از آن مطرح شد که برخی از فعالان اینترنتی درتوییتر، برنامه ای را برای تبلیغ «ازدواج مسیار» در اپل استور ارائه کردند.

کاربران این اقدام را غیرطبیعی و خارج از چارچوب عرف جامعه دانسته و گفتند که این گونه اقدامات، تاثیر منفی بر ازدواج های شرعی و بر ثبات کانون خانواده خواهد گذاشت.

کاربران توییتر ضمن انتقاد از این برنامه اعلام کردند که تکنولوژی های جدید در شبکه های اجتماعی، حد وحریم ها را شکسته و باعث شده است که برخی ها چنین برنامه ها را تبلیغ کنند.

دشواری در ازدواج های شرعی و معمولی، برخی ها را به بهره برداری از این گونه برنامه ها و تبلیغ برای آن واداشته است.

ازدواج مسیار یا ایثار، نوعی ازدواج است که در سال های اخیر در کشورهای حاشیه خلیج فارس شیوع پیدا کرده است و در آن، زن از بسیاری حقوق شرعی خود در ازدواج از جمله نفقه و مسکن صرف نظر می کند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала