شایگو: موقعیت روسیه را در آسیای مرکزی «بی ثبات» تقویت می کنیم

© Sputnik / Ministry of defence of the Russian Federation/Vadim Savitskii /  مراجعه به بانک تصاویر شایگو: موقعیت روسیه را در آسیای مرکزی «بی ثبات» تقویت می کنیم
شایگو: موقعیت روسیه را در آسیای مرکزی «بی ثبات» تقویت می کنیم - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
شایگو گفت، تا پایان سال مانورهای با واحد های نیروهای مسلح قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان برگزار می کنیم.

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه در نشست هیئت مدیره بخش نظامی روسیه از تقویت موقعیت روسیه در آسیای مرکزی به دلیل درگیری های مسلحانه در افغانستان بی ثبات سخن زد.

شایگو گفت:- "وضعیت در آسیای مرکزی به دلیل ادامه درگیری ها مسلحانه میان نیروهای امنیتی دولت افغانستان با شبه نظامیان طالبان و گروه تروریستی داعش بی ثبات می باشد".

شایگو و سرقومندان اردوی لیبیا اوضاع در افریقای شمالی را مورد بحث قرار دادند - اسپوتنیک افغانستان
شایگو و سرقومندان اردوی لیبیا اوضاع در افریقای شمالی را مورد بحث قرار دادند

او گفت: منطقه و مسیر استراتژیک آسیای مرکزی در حوزه مسئولیت نظامی یکی از مناطق مرکزی و مهم است و به همین خاطر ما با همکاران منطقوی و کشورهای آسیای مرکزی مانورهای نظامی به خاطر تقویت موضع روسیه در این منطقه انجام می دهیم.
شایگو یادآوری کرد، که در ماه جولای برای نخستین بار با نظامیان تاجیک مانور نظامی خود را در بخش های تیراندازی و کنترل آتش با استفاده از راکت انداز چندگانه «طوفان» و عملیات تاکتیکی و پیچیده راکتی اسکندر برگزار کردیم.
شایگو در ادامه گفت: این مانورها برای پیش گیری از حملات دشمن  و حمله بر اهداف دشمن انجام شده است.

او گفت به زودی به منظور تقویت موقعیت روسیه ما مانورهای را با یگان های نیروهای مسلح قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان برگزار می کنیم.
 شایگو این سخنان را در حالی می زند، که وضعیت در افغانستان به خصوص در ولایت های شمال این کشور روز به روز خراب تر می شود که نمونه اش کشتار در روستای میرزا اولنگ ولسوالی صیاد ولایت سرپل می باشد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала