جهان به پوتین بیشتر از ترامپ اعتماد دارد – نظرسنجی

© AFP 2023 / Don Emmert, Natalia Kolesnikovaجهان به پوتین بیشتر از ترامپ اعتماد دارد – نظرسنجی
جهان به پوتین بیشتر از ترامپ اعتماد دارد – نظرسنجی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
براساس نتایج نظرسنجی اخیر، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نسبت به همتای امریکایی اش دونالد ترامپ در جهان، بیشتر قابل اعتماد است.

به گزارش اسپوتنیک، نتایج نظر سنجی های اخیر که توسط Pew Research Center منتشر شده است، دلالت بر این می‌کنند که ولادیمیر پوتین از اعتماد بیشتری نسبت به دونالد ترامپ در سراسر جهان، برخوردار است.
طبق این اطلاعات، افراد شرکت کننده در نظرسنجی از 22 کشور معتقدند که پوتین "کارهای درست تری را در ارتباطات بین المللی انجام می دهد". در 13 کشور می گویند که ترامپ گام های مطمئن‌تری برمی‌دارد. 
برتری قابل توجه پوتین در یونان و لبنان است جایی که 31 درصد از ترامپ پیشی می‌گیرد. در ویتنام اختلاف شان به 21 درصد می رسد، ضمناً در این کشور هر دو رئیس جمهور ازحمایت جدی برخوردارند: رئیس جمهور روسیه 79 درصد و رئیس جمهور ایالات متحده امریکا 58 درصد. 
قابل ذکر است که پوتین در کل در کشورهایی که متحدین امریکا شمرده می شوند محبوب‌تر است. در آلمان پوتین در روابط بین‌الملل 25 درصد رای و ترامپ فقط 11 درصد آراء را داشت. در کوریای جنوبی این شاخص‌ها 27 و 17 درصد بوده اند. در فرانسه 18 و 14 درصد. در جاپان 28 و 24 درصد و در ایتالیا 26 و 25 درصد. کمتر از همه در اسپانیا به دو سیاست مدار اطمینان دارند اما در آنجا هم پوتین پیشی گرفته است. 
در برخی کشورهای متحد امریکا ترامپ برتری کمی نسبت به پوتین دارد مثلا در استرالیا 29 درصد بر 27 درصد. در کانادا و بریتانیا 22 بر 19 درصد. طبق تحقیقات انجام شده، بیش‌تر از همه رئیس جمهور امریکا در اسرائیل با 28 درصد و در نایجریا با 19 درصد از پوتین جلوتر است. 
در این تحقیقات خاطر نشان شده است که در 10 کشور مردها بیشتر از زن ها به پوتین اعتماد داشتند. 
در 21 کشور از این افراد در خصوص ارتباط به ایدئولوژی پوتین سوال شد. در 11 کشور نمایندگان جنبش های راست بیشتر از چپ ها از پوتین حمایت کردند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала