ابراز آمادگی کویت برای حل بحران قطر

© REUTERS / Stephanie McGehee Kuwait's Emir Sheikh Sabah al-Ahmed al-Sabah
Kuwait's Emir Sheikh Sabah al-Ahmed al-Sabah - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
کویت آمادگی خود را برای ارائه تضمین‌های مشترک به همراه آمریکا در چارچوب تلاش‌های جدید برای حل بحران قطر اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک،،به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، روزنامه الرأی کویت به نقل از منابع دیپلماتیک در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس نوشت: کویت آمادگی خود را برای ارائه تضمین‌های مشترک به همراه آمریکا در چارچوب تلاش‌های جدید برای حل بحران قطر اعلام کرد.
به نوشته این روزنامه، این ضمانت‌ها، شامل عدم تکرار هر گونه اقدام مضر از سوی قطر است که مقامات کشورهای عربی در دیدار میانجی کویتی از این امر استقبال کرده‌اند؛ به ویژه اینکه که همه طرف‌ها به کویت اعتماد کامل دارند.
این روزنامه می‌افزاید: به نظر می رسد با توجه به فضای مثبتی که در پنج دیدار اخیر فرستاده ویژه امیر کویت به عربستان، مصر، عمان، امارات و بحرین، احساس شده است، نشانه هایی از گشایش در بحران به چشم می‌خورد.
این منابع به روزنامه مذکور تأکید کرده‌اند فضای دیدارها "بسیار مثبت" بوده است و کویت بر مبنا قرار دادن نقاط مشترک با هدف آغاز کردن گفتگوی مستقیم میان کشورهای چهارگانه (عربستان، امارات، بحرین و مصر) با قطر تأکید دارد و این کشور با توجه به تأکید بر حفظ وحدت اعضای شورای همکاری خلیج فارس به عنوان یک نهاد واحد در رویارویی با چالش های منطقه، به تلاش هایش در این زمینه ادامه خواهد داد.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала