صدیقی: تبادل اطلاعات با اسلام آباد باید متوقف گردد

© Photo / وزارت داخلهصدیقی: تبادل اطلاعات با اسلام آباد به دلیل عدم برخورد پاکستان با گروه های تروریستی باید متوقف گردد
صدیقی: تبادل اطلاعات با اسلام آباد به دلیل عدم برخورد پاکستان با گروه های تروریستی باید متوقف گردد - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
رئیس مرکز رسانه‌های حکومت افغانستان اعلام کرد پاکستان به توافق مبنی بر سرکوب گروه‌های تروریستی هیچ اقدامی را انجام نداده است؛ تا زمانی که شاهد اقدام پاکستان علیه گروه‌های تروریستی نباشیم تبادل اطلاعاتی با اسلام‌آباد متوقف خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «آریانا نیوز»، حکومت افغانستان اظهار داشت: پاکستان در برابر فهرست گروه‌های تروریستی که کابل در اختیار آن‌ها قرار داده، تاکنون هیچ اقدامی نکرده است؛ بنابراین کابل تبادل اطلاعاتی با اسلام‌آباد را متوقف خواهد کرد.
«صدیق صدیقی» رئیس مرکز رسانه‌های حکومت تصریح کرد: تا زمانی که شاهد اقدام پاکستان در برابر گروه‌های تروریستی نباشیم، هیچگونه تبادل اطلاعاتی را با اسلام‌آباد نخواهیم داشت.
لازم به ذکر است که پس از تشدید تنش‌ها میان کابل و اسلام‌آباد، میانجی‌گری چین و سفر هیئت سنای آمریکا به دو کشور، افغانستان و پاکستان تصمیم گرفتند تا عملیات مشترک هماهنگی را در دو سوی «خط دیورند» انجام دهند.
از این رو قرار شد تا دو کشور که همواره یکدیگر را به حمایت تروریزم علیه دیگری متهم می‌کنند، با یکدیگر تبادل اطلاعاتی داشته باشند و علیه گروه‌های تروریستی دو سوی مرز مورد مناقشه دیورند انجام دهند.
صدیقی افزود: شاهد هیچ اقدامی نبودیم که پاکستان اقدامی را علیه مواضع تروریست‌های که با افغانستان شریک ساخته انجام دهد.
این در حالی است که «دولت وزیری» سخنگوی وزارت دفاع افغانستان نیز هشدار داده است که اگر در استراتژی جدید آمریکا در قبال افغانستان بر پاکستان اعمال فشار نشود، جنگ افغانستان پایان نخواهد یافت.
وزیری تصریح کرد: هر استراتژی که ایجاد شود اگر بر پاکستان فشار نیاورد، جنگ در افغانستان پایان نخواهد یافت.
پیش از این نیز «زلمی خلیلزاد» سفیر سابق آمریکا در افغانستان و عراق امکان همکاری واقعی اسلام‌آباد در راه‌اندازی عملیات هماهنگ با افغانستان در برابر پناهگاه‌های تروریزم را بعید دانسته بود.
وی تصریح کرد اگر پاکستان واقعا تمایل به اقدام علیه گروه‌های تروریستی دارد، چرا علیه گروه‌های تروریستی چون «شبکه حقانی» که در داخل شهرهای پاکستان حضور دارند دست به کار نمی‌شود؟

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала