واکنش انصار الله بر حمله جدید هوائی سعودی ها بر یمن

© REUTERS / Khaled Abdullahواکنش انصار الله بر حمله جدید هوائی سعودی ها بر یمن
واکنش انصار الله بر حمله جدید هوائی سعودی ها بر یمن - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
محمد عبدالسلام سخنگوی "انصار الله" یمن تاکید کرد که جنایات سعودی و ائتلاف در یمن با پوشش امریکایی و سکوت جامعه جهانی صورت میگرد.

محمد عبدالسلام با صدور بیانیه ای جامعه جهانی را مسئول عواقب استمرار حمایت از ائتلاف سعودی برای ارتکاب جنایات پلید دانست و تصریح کرد که ریختن خون مردم یمن فقط سبب خواهد شد که عزم این مردم برای دفاع از کرامت و حاکمیت این کشور شدید تر شود.

سخنگوی انصار الله در واکنش به جنایت ائتلاف سعودی در حمله هوایی به چند منطقه از ولایت صعده، خواستار شدت یافتن حملات به مواضع متجاوزین و به لرزه در آوردن وجود دشمنان یمن شد. 

عبدالسلام، در این بیانیه تصریح کرد، نظام آل سعود و به طور عموم کشورهای عضو ائتلاف متجاوزین به دلیل طبیعت جنایتکارانه ای که دارند، با بهره برداری از حمایت های امریکا و سکوت محافل بین المللی، به صورت مداوم جنایاتی را مرتکب می شوند. صبح روز جمعه نیز هطیارت متجاوز با حمله به منطقه محضه در شهر صفراء از توابع ولایت صعده، جنایتی را مرتکب شده اند که بیانگر اوج وحشیگری آنان است. در این جنایت اعضای کامل یک خانواده  قتل عام شدند، به گونه ای که نه عضو خانواده از جمله زنان و کودکان به شهادت رسیدند و چندین تن نیز زخمی شدند. همچنین در بمبارانی دیگر سه هموطن که در شهرستان رازح سوار بر موتر خود بودند هدف قرار گرفتند و به شهادت رسیدند. در انداخت دهای توپچی نیز دو شهروند دیگر کشته شدند رسیدند. 

در ادامه این بیانیه آمده است، در صورت تداوم حمایت های جامعه بین الملل از ائتلاف متجاوزان، مسئولیت جنایات زشتی که این ائتلاف مرتکب می شود با جامعه بین المللی است. نتیجه ریختن خون شهروندان یمنی در ولایت مختلف کشور چیز جز  افزایش مقاومت و ثبات و در ادامه حمایت از جبهه های نبرد با هدف دفاع از کرامت و حاکمیت کشور نیست.

این بیانیه در ادامه خطاب به ارتش و کمیته های مردمی می افزاید، قهرمانان ارتش و کمیته های مردمی، شدت عملیات نظامی خود را بیشتر کنند و به اهداف وابسته به متجاوزان در هر جا و مکانی ضربه وارد کنند به گونه ای که اندام ائتلاف وحشی و بزدل به لرزه در آید.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала