قرار داد پروژه شماره یک آبرسانی شهر کابل در حضور اشرف غنی به امضا رسید

© AFP 2023 / Fabrice Coffriniقرار داد پروژه شماره یک آبرسانی شهر کابل در حضور اشرف غنی به امضا رسید
قرار داد پروژه شماره یک آبرسانی شهر کابل در حضور اشرف غنی به امضا رسید - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
شرکت آبرسانی و کانالیزاسیون شهری افغانستان و شرکت ممتاز گروپ قرار داد پروژه شماره نخست آبرسانی شهر کابل را امضا کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل ویب سایت ریاست جمهوری افغانستان، پیش از ظهر امروز با حضور محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان و انجنیر محمد خان معاون دوم ریاست اجرائیه افغانستان، قرار داد پروژه شماره نخست آبرسانی شهر کابل میان شرکت آبرسانی و کانالیزاسیون شهری افغانستان و شرکت ممتاز گروپ به امضا رسید.

آغاز کار ساخت شبکه آبرسانی سولری در چخانسور - اسپوتنیک افغانستان
آغاز کار ساخت شبکه آبرسانی سولری در چخانسور

این قرارداد را آقای انجنیر یلانی رئیس عمومی شرکت آبرسانی و کانالیزاسیون شهری افغانستان و عبدالبصیر لطیفی رئیس شرکت ممتاز گروپ به امضا رساندند.

پروژه شماره یک آبرسانی شهر کابل یکی از بزرگترین پروژه های آبرسانی افغانستان به شمار میرود که از طریق بانک انکشافی آلمان تمویل و مدیریت می شود.

این پروژه برعلاوۀ بانک انکشافی آلمان، از سوی ادارۀ انکشافی ایالات متحده و بانک انکشافی فرانسه نیز حمایت مالی شده است و مجموع هزینه آن که در سه مرحله انجام می شود، حدود 72 میلیون یورو می باشد.

 مرحله اول پروژه که توسط شرکت ممتاز گروپ انجام خواهد شد، به ارزش 11 میلیون و 141 هزار و 808 دالر از بودجه ادارۀ انکشافی ایالات متحدۀ امریکا تمویل می گردد و قرار است در جریان هزار روز به پایه اکمال برسد.

با بهره برداری این پروژه ده هزار خانواده به طور 24 ساعته از خدمات آب بهداشتی آشامیدنی معیاری، بهره مند خواهند شد.

شهر کابل دارای منابع سرشار آبی زیر زمینی می باشد، اما متاسفانه در سالهای اخیر آب های زیر زمینی کابل به خاطر کندن چاه های فاضلاب به شکل غیر استاندارد، آلوده گردیده است. 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала