ناتو حمله به غیر نظامیان ننگرهار را رد کرد

© East News / Xinhua / Wu Weiناتو
ناتو - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
نیروهای خارجی ناتو در افغانستان، ادعای تلفات ملکی در حمله هوایی نیروهای بین‌المللی در ولسوالی هسکه مینه ننگرهار را رد کرد.

اسپوتنیک، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ناتو ادعای کشته و زخمی شدن غیر نظامیان در حمله هوایی ولسوالی هسکه مینه را رد نموده و آن را نادرست می‌خواند.

مقامات محلی و شاهدان عینی می‌گویند: در اثر حمله طیاره بی‌پیلوت بر یک منزل در منطقه مریز هسکه مینه که در آن فاتحه جریان داشت، شماری از افراد ملکی کشته و زخمی شده‌اند.

حاجی سازولی ولسوال هسکه مینه  گفت: در این حمله هوایی 25 عضو داعش کشته شده و 15 تن‌شان زخمی شده‌اند.

وی کشته و زخمی شدن افراد ملکی در این حادثه را تائید نموده، ولی گفت شمار آن‌ها نامعلوم است.

بر اساس گزارش‌ها نیروهای امریکایی بعد از آن بر این خانه در هسکه مینه بمبارد کردند که داعشیان از همین منزل بر نیروهای مشترک نظامی که در منطقه مشغول عملیات هستند، آتش گشودند.

دامین هوروات سخنگوی مأموریت حمایت قاطع دیروز در صحبت با رادیو آزادی، ادعای کشته و زخمی شدن افراد ملکی در این حادثه را رد نموده گفت که در مورد تلفات ملکی از این منطقه هیچ گزارشی به دست نیاورده‌اند.

او گفت:"در آن محلات هیچ نشانه ای از حضور افراد ملکی قبل از حمله و بعد از حمله موجود نیست، ولی با وجود این‌هم اگر چنین ادعایی به ما برسد که گویا در این عملیات افراد ملکی متضرر شده‌اند، ما در مورد آن تحقیقات خواهیم کرد."

ریاست صحت عامه ننگرهار می‌گوید: از محل حادثه هشت زخمی به شفاخانه مرکزی جلال‌آباد منتقل شده‌اند که دو تن از آن‌ها زنان و ۵ تن دیگر اطفال می‌باشند.

اما شاهدان عینی می‌گویند کشته و زخمی‌های این حادثه کسانی هستند که در فاتحه شرکت داشتند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала