کاهش کمک های نظامی امریکا به پاکستان

© Flickr / bm1632کاهش کمک های نظامی امریکا به پاکستان
کاهش کمک های نظامی امریکا به پاکستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
پاکستان از ۹۰۰ میلیون دالر کمک‌های نظامی که قرار بود در سال ۲۰۱۶ دریافت کند، تنها ۵۵۰ میلیون دالر را دریافت کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، وزارت دفاع ایالات متحده امریکا ۵۰ میلیون دالر از کمک‌های نظامی این کشور به پاکستان را نمی‌پردازد. به گفته مقام‌های بلند پایه پنتاگون، این تصمیم پس از آن گرفته شد که وزیر دفاع امریکا، جیمز متیس دریافت که پاکستان در مبارزه با شبکه حقانی تلاش‌های لازم را انجام نداده است.
آدم ستمپ سخنگوی پنتاگون در این مورد گفته است «این پول در حال حاضر به حکومت پاکستان داده نمی‌شود، چون وزارت دفاع دریافته است که پاکستان برعلیه شبکه حقانی آن چنان در قانون مجوز دفاع ملی سال ۲۰۱۶ آمده است، تلاش‌های لازم را انجام نداده است.»
این اولین باری نیست که وزارت دفاع ایالت متحده چنین تصمیم می‌گیرد. سال گذشته نیز پنتاگون ۳۰۰ میلیون دالر از کمک‌های نظامی‌اش به پاکستان را نپرداخت.
ستمپ افزود: «این تصمیم انعکاس دهنده مرور قصر سفید بر استراتیژی ایالات متحده در مورد جنوب آسیا نیست، بلکه این استراتیژی هنوز زیر کار است.»
پاکستان از ۹۰۰ میلیون دالری که قرار بود در سال ۲۰۱۶ دریافت کند، تنها ۵۵۰ میلیون دالر را دریافت کرده است.
از مقدار کمک‌های باقی مانده، ۳۰۰ میلیون دالر آن قبلا برای اهداف و مقاصد دیگر درنظر گرفته شده است، ولی تا هنوز در باره آن گزارش نشده بود. ولی تصمیم اخیر متیس ۵۰ میلیون دالر باقی مانده را نیز شامل شد.
این تصمیم پنتاگون در حال گرفته می‌شود که ایالات متحده امریکا کوشش دارد تا استراتیژی را برای شکست بن‌بست جنگ با گروه طالبان در افغانستان طراحی کند.
پیش از این متیس گفته است که وی خواهان استراتیژی است که برعلاوه افغانستان، همکاری‌های منطقه‌یی را نیز شامل شود.
شبکه حقانی توسط سراج الدین حقانی رهبری می‌شود.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала