جنجالی ترین افشاگری ها در مورد داعش

© AFP 2023 / Haidar Hamdani / جنجالی ترین افشاگری ها درمورد داعش
جنجالی ترین افشاگری ها درمورد داعش - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
سند محرم حاوی اطلاعاتی درباره معاش ماهانه شبه نظامی های "داعش" با علاقه و توجه فراوان خوانندگان روبرو شد.
اسپوتنیک دیگر افشاگری ها و کشفیات در رابطه با داعش را که مورد توجه مردم قرار گرفتند، یادآور می شود.

داعشی ها بر خلاف عقیده رایج زنان را قبول دارند
رسانه های امریکایی عقیده اشتباهی را منتشر کرده بود حاکی از اینکه داعشی ها از زنان می ترسند. منبع این عقیده اشتباه روزنامه وال استریت ژورنال بود که سخنان یک دختر کرد شبه نظامی را نقل کرده بود. این دختر گفته بود داعشی ها از نبرد با زنان می ترسند.
دختر کرد در مصاحبه با وال استریت ژورنال اظهار داشته بود:" جهادی ها از جنگیدن با جنس مخالف خوششان نمی آید چون فکر می کنند گر به دست زنان کشته شوند، راه بهشت به رویشان بسته می شود". توجه کنید که این عقیده یک کارشناس یا دانشمند یا داعشی نیست بلکه سخنان یک دختر کرد عادی است که نمی توانسته با ایدئولوژی داعش آشنا باشد. 

اروپائیان در حال جنگ در صفوف داعش هستند
در تعدادی از فیلم ها درباره اعدام اسیران داعش، اروپائیان نقش جلادان را ایفا می کنند. پس از عملیات تروریستی پی در پی داعش ، بسیاری از ناظران از خطر ناشی از بازگشت احتمالی تروریست های بالقوه اروپایی تبار به کشور های خود پس از شرکت در عملیات جنگی در سوریه و عراق سخن گفتند.

داعشی ها موترهای جاپانی را ترجیح می دهند
مقامات امریکایی در سال 2015 از شرکت جاپانی تویویتا در خواست کردند در رابطه با وجود صدها دستگاه ماشین جیپ نوی دارای مارک های Toyota Land Cruiser،, Hilux و غیره در نزد داعش توضیح دهد. چرا که داعش ها در فیلم های گرفته شده در سوریه، لیبی و عراق با موتر های جاپانی حامل تسلیحات دیده می شوند. تولید کننده فعلا درباره کانال تحویل این موتر ها به داعش توضیح نداده است.
صادرات رسمی موتر به سوریه درسال 2012 قطع شده است.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала