داکتر عبدالله ساختمان دو دانشکده دانشگاه بامیان را افتتاح کرد

© Photo / ارگداکتر عبدالله ساختمان دو دانشکده دانشگاه بامیان را افتتاح کرد
داکتر عبدالله ساختمان دو دانشکده دانشگاه بامیان را افتتاح کرد - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان در سفرش به بامیان ساختمان دانشکده زمین شناسی و دانشکده علوم اجتماعی بامیان را افتتاح کرد.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر مقام ولایت بامیان در اعلامیه نوشت: داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجراییه حکومت افغانستان که امروز به منظور اشتراک در چهارمین کنفرانس سالانه ای «گفتگوهای افغانستان و آسیای میانه» وارد بامیان شده بود، ساختمان دانشکده زمین شناسی و دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه بامیان را فتتاح و مورد بهره برداری قرار داد.

سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان، در دیداری با تادامیچی یاماموتو نماینده خاص سرمنشی سازمان ملل متحد در افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
افغانستان از جاپان برای مرمت تندیس های بودا خواستار همکاری شد

در مراسمی که به همین مناسبت برگزار شده بود، محمدطاهر زهیر والی بامیان، داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی، سلامت عظیمی وزیر مبارزه با مواد مخدر و عبدالطیف روشان سرپرست وزارت تحصیلات عالی و مولوی محمد یوسف مظهری رئیس شورای ولایتی بامیان سخنرانی کردند.
محمدطاهر زهیر والی بامیان، مشکل نداشتن تعمیر برای دانشکده های دانشگاه بامیان را یکی از چالش ها و مشکلات عمده، در بخش تحصیلات عنوان کرد که فرا روی اداره محلی بامیان قرار داشت و با افتتاح این دو تعمیر، بخشی از این مشکلات مرفوع شده است و اظهار امیدواری کرد سایر مشکلات این دانشگاه، خصوصاً لیلیه برای شاگردان اناث و ذکور این دانشگاه، نیز حل و مرفوع گردد.
وزیر تحصیلات عالی، متعهد به انکشاف متوازن در سطح افغانستان برای دانشگاه ها شد و با اشاره به برنامه ده ساله ی این وزارت، اظهار امیدواری کرد تا افغانستان در ده سال آینده اقتصاد متکی بر دانش را داشته باشند.
وزیر مبارزه علیه مواد مخدر، بامیان را یکی از ولایت های پر افتخار برای افغانستان عنوان کرد که سالیان متمادی کشت و تولید مواد مخدر در آن صفر بوده است.
داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه، وعده داد که مشکلات باقیمانده در دانشکاه بامیان را در مرکز صحبت می کند و تلاش می کند تا با استفاده از بودجه حکومتی و یا کدام منبع تمویلی دیگر کتابخانه و جمنازیوم دانشگاه بامیان را بسازند.
آقای عبدالله عبدالله، با اشاره به صفر بودن کشت و تولید مواد مخدر در بامیان، آن را یک خدمت بزرگ برای افغانستان و نسل های امروز و بعدی این کشور عنوان کرد و از استادان و مردم بامیان خواست با استفاده از فرصت، کوشش شود تا در زمان کمتر راه بیشتری را طی کنیم، زیرا ما در یک مدت طولانی فرصت های زیادی را از دست داده ایم.
بودجه این دو تعمیر توسط وزارت مبارزه با مواد مخدر، از برنامه تقدیر از اجراآت خوب، تمویل شده است.

دانشگاه بامیان یکی از دانشگاه های افغانستان است که در زمان جنگ های داخلی نظر به ضرورت مردم ایجاد شده است.

چندی پیش دانشجویان این دانشگاه از کمبود اتاق و خراب بودن خوابگاه این دانشگاه شکایت داشتند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала