رهایی افراد مشکوک در پارلمان به دستور رئیس مجلس سنا

© AP Photo / Rahmat Gul / رهایی افراد مشکوک در پارلمان به دستور رئیس مجلس سنا
رهایی افراد مشکوک در پارلمان به دستور رئیس مجلس سنا - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس کمیسیون امنیت داخلی مجلس نمایندگان ادعا کرده است که افراد مشکوک‌ی که قصد ورود به پارلمان را داشته اند، به دستور فضل هادی مسلمیار رئیس مجلس سنا، رها شده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، میردادخان نجرابی، رئیس کمیسیون امنیت داخلی مجلس امروز در نشست علنی این مجلس گفت: "موضوع امنیت پارلمان خیلی جدی است، روز قبل افرادی به نام یکی از وکلا می خواستند وارد پارلمان شوند؛ اما وکیل مورد نظر موضوع را رد کرد و گفت باید این ها مورد پیگرد قرار گیرند".

آقای نجرابی افزود که فضل هادی مسلمیار رئیس مجلس سنا اما بدون اینکه از این افراد تحقیقات صورت گیرد برای رهایی آنان واسطه شده است.

او با تاکید بر جدی گرفتن این موضوع از سوی مجلس گفت که بدون همکاری کسانی از داخل شورای ملی، کسی از بیرون، داخل پارلمان شده نمی‌تواند.

این نخستین بار نیست که رئیس مجلس سنا متهم به همکاری با افراد مشکوک می شود. پیش از این فضل هادی مسلمیار، رئیس مجلس سنای کشور متهم به همکاری با مخالفان مسلح شده بود؛ چنانچه یک بار برادر وی به نگهداری  مسوول انتحاری های ننگرهار را در خانه‌اش، متهم شد.

تاکنون آقای مسلمیار در رابطه به اظهارات رئیس کمیسیون امنیت داخلی مجلس واکنش نشان نداده است.

نمایندگان مدعی شده بودند که روز چهارشنبه هفته گذشته چند نفر مشکوک با یک موتر پلیت هلمند در دروازه ورودی پارلمان دستگیر شدند.

این در حالیست که چندی پیش نیز یک عضو مجلس مدعی شد که براساس مکتوب ارگان های امنیتی یک وکیل و یک سناتور در صدد انتقال افراد انتحاری به داخل شورای ملی هستند.

پارلمان دو سال قبل شاهد یک حمله گروهی انتحاری بود. چندین انتحاری به ساختمان پارلمان سابقه حمله کردند اما توسط چند سرباز امنیتی پیش از داخل شدن به صحن مجلس از پادرآورده شدند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала