نگرانی امریکا از خطر افتادن منافع نظامی اش در سایه بحران قطر

© AP Photo / Susan Walshنگرانی امریکا از خطر افتادن منافع نظامی اش در سایه بحران قطر
نگرانی امریکا از خطر افتادن منافع نظامی اش در سایه بحران قطر - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
یک رسانه آلمانی از نگرانی آمریکا درباره به خطر افتادن حضور نظامی در قطر و پروژه به اصطلاح مبارزه با تروریسمش در منطقه با توجه به بحران دوحه خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، نشریه "دی سایت" در مطلبی از ترس و نگرانی آمریکا برای به خطر افتادن حضور نظامی پر رنگش در قطر در سایه بحران در منطقه خبر داد.
"دی سایت" در ادامه این مطلب نوشت: بعد از تحریم های حدودا یک ماهه قطر از جانب عربستان سعودی و متحدانش در منطقه، آمریکا، انگلیس و کویت همه احزاب را به درک اوضاع فراخوانده اند.
رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا و مشاور امنیت ملی انگلیس در این بیانیه همراه با همتای کویتی خود نگرانی عمیق خود را درباره به وجود آمدن این اوضاع ابراز کردند.
تیلرسون به منظور گفتگو درباره بحران قطر به کویت سفر کرده تا برای حل این بحران میانجی گری کند. وی همچنین می خواهد مذاکراتی را در این باره در قطر و عربستان سعودی انجام دهد.
به نوشته نشریه دی سایت، آمریکایی ها نگرانند که این بحران حضور نظامی و مبارزه به اصطلاح ضد تروریستی آن ها در منطقه را تحت تاثیر قرار دهد. بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در منطقه (پایگاه هوایی العدید با بیش از 10 هزار نیروی آمریکایی) در قطر قرار دارد.
عربستان سعودی، مصر، بحرین و امارات متحده عربی در 5 ژوئن روابط دیپلماتیک خود با قطر را متوقف کردند و یک تحریم تجاری و مرزی علیه این کشور را در دستور کار قرار دادند. آن ها قطر را متهم به حمایت از تروریسم و نزدیکی بیش از حد به رقیب عربستان در منطقه (ایران) کرده اند. البته قطر این اتهامات را رد کرده است. قطر درخواست های 13 گانه اعراب برای لغو تحریم ها از جمله تعطیلی الجزیره را رد کرده است.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала