سخنگوی رئیس جمهور اظهارات اخیر محمد محقق را رد کرد

© Photo / کسراسخنگوی رئیس جمهور اظهارات اخیر محمد محقق را رد کرد
سخنگوی رئیس جمهور اظهارات اخیر محمد محقق را رد کرد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
سید شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخنگوی رئیس جمهورغنی به اظهارات دیروز "محمد محقق" معاون دوم ریاست اجرایی مبنی براینکه وزیران در کابینه افغانستان، صلاحیت ندارند و حکومت وحدت ملی به بحران روبرو است، واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، سرپرست دفتر سخنگوی رئیس جمهور ضمن رد اظهارات محمد محقق گفته است که بین رئیس جمهور و رئیس اجرایی همکاری خیلی قوی و صمیمانه وجود دارد و اکثریت از بخش‌های موافقتنامه تطبیق شده‌ است.

وی افزوده است که هیچ کسی دیگر در حکومت وحدت ملی مخالف تطبیق موافقتنامه نیست، رئیس جمهور و رئیس اجرایی از نزدیک همکاری بسیار قوی و صمیمانه دارند.

آقای مرتضوی در گفتگو با رادیوآزادی تاکید کرده است که پیشرفت‌های بسیار مهمی صورت گرفته و یک بخش موافقتنامه که اصلاحات انتخاباتی و بخشی هم شناسنامه الکترونیکی بود، در این عرصه ها کارِ زیاد صورت گرفته‌است.

محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی، جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول رئیس جمهور و عطا محمد نور والی بلخ، اخیرا شورای ائتلاف برای نجات افغانستان در ترکیه ایجاد کردند.

آقای محقق پس از برگشت از ترکیه دیروز در کابل در نشستی به خبرنگاران و هواداران اش گفت، هدف ائتلاف آن‌ها سقوط و یا تضعیف حکومت نیست.
محمد محقق در ادامه صحبت هایش گفت، وزرای معرفی شده از سوی آن‌ها در کابینه صلاحیت کامل ندارند.

وی تاکید کرد که هر آن چیزی که در توافق‌نامه حکومت وحدت ملی آمده باید عملی شود، از قانون لویه جرگه گرفته تا اصلاحات انتخاباتی و اصلاحات اداری عملی گردد.

معاون دوم ریاست اجرایی، حکومت را از لحاظ سیاسی، امنیتی و اقتصادی یک حکومت رو به بحران خوانده و راه حل آن را گفتگو و مذاکره دانست.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала