اختلافات میان طالبان و داعش

© AP Photo / Allauddin Khanاختلافات میان طالبان و داعش
اختلافات میان طالبان و داعش - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
اختلافات میان گروه تروریستی داعش و طالبان در گذشته نیز وجود داشته است، اما این بار اختلافات در ولسوالی صیاد سرپل که از دو سال به این سو در تصرف طالبان قرار دارد، شدت گرفته است.

به گزارش سپوتنیک به نقل ازخبرگزاری صدای افغان(آوا)، مقامات محلی سرپل میگویند که این اختلافات در آینده نزدیک تبدیل به یک جنگ میان این دو گروه خواهد شد.
ذبیح الله امانی سخنگوی والی سرپل به خبرگزاری آوا، گفت: طالبان در یک نشست که با اعضای ارشد شان داشتند، در برابر داعش اعلام جهاد نمودند.

به گفته امانی، اختلافات میان این دو گروه چندین بار منجر به درگیری و از بین رفتن  تعدادی از اعضای دو طرف شده است.
سخنگوی والی سرپل اشاره کرد، اختلافات میان گروه تروریستی داعش و طالبان در ولسوالی صیاد به اوج رسیده است و احتمالاً در آینده های نزدیک میان آنها درگیری صورت بگیرد.
امانی خاطرنشان کرد، جنگ میان طالبان و داعش به نفع دولت افغانستان میباشد، لذا نیروهای امنیتی کشور باید از مصروفیت آنان استفاده کرده و حملات شان را برای نابودی این دو گروه تروریست شدت بخشند.
در همین حال، اسدالله خرم وکیل شورای ولایتی سرپل حرف های ذبیح الله امانی را تایید کرده و به خبرگزاری آوا، گفت: اختلافات میان طالبان و داعش در  در ولسوالی صیاد منجر به درگیری و کشته شدن افراد دو طرف شده است.
این عضو شورای ولایتی سرپل افزود، جنگ میان دو گروه، زمینه حملات نیرو های امنیتی بالای آنها را فراهم می سازد، لذا نیروهای امنیتی کشور باید از مصروفیت آنان استفاده کرده، حملات شان را شروع کنند تا بتوانند نتیجه خوبی به دست آورند.
این در حالی است که چندی پیش درگیری  میان گروه های تروریستی داعش و طالبان در ولسوالی درزآب ولایت جوزجان، منجر به کشته شدن تعداد زیادی از نیروهای دو طرف شده بود.    

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала