هشت دلیل برای دوست داشتن افغانستان

© Photo / Personal archive A.Kniazev / افغانستان از دیدگاه توریست
افغانستان از دیدگاه توریست - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
گلوبال ویسیز : 8 دلیل که افغانستان را از سایر کشور ها متمایز و یکی از دوست‌ داشتنی ترین کشور‌های جهان میسازد .

به گزارش اسپوتنیک ، گلوبال ویسیز در مطلبی نوشته است، شاید نام افغانستان به دلیل تصویر نادرستی که طالبان در دوران حاکمیت 5 ساله خود در سطح جهان از آن ساخت، عده‌ای را وحشت‌ زده کند. اما اگر از دریچه‌ای غیر از جنگ و سیاست به افغانستان نگاه کنیم، این کشور به دلایل متعددی می‌تواند یکی از دوست‌ داشتنی‌ ترین کشورهای جهان باشد.
بجای این که از خود بپرسیم چرا این تعداد شهروند افغانستان هر سال زادگاه خود را ترک می‌کنند، بهتر است بپرسیم چرا تعداد زیادی از شهروندان این کشور با وجود سختی‌ها و مشکلات فراوان همچنان در وطن خود باقی مانده‌اند؟
نکاتی را یاد آوری می‌کنیم که بر اساس آن افغانستان را یکی از دوست داشتنی‌ترین کشورهای جهان ساخته است.
_افغانستان پنجمین کشور جوان جهان است و 68% جمعیت آن را جوانان و کودکان زیر 25 سال تشکیل می‌دهد. این ترکیب جمعیتی باعث شده این کشور از سرمایه انسانی عظیمی برای پیشرفت برخوردار بوده و امید فراوان به آینده خود داشته باشد.

_افغانستان مهد تنوع است. این کشور اگرچه در محدوده جغرافیایی نسبتاً کوچکی قرار گرفته است، به لحاظ فرهنگی، زبانی، مذهبی، قومی، نژادی، غذا، پوشاک، موسیقی، مناظر طبیعی، گونه‌های جانوری و پوشش گیاهی در زمره متنوع‌ترین کشورهای جهان قرار دارد.
_ مردمان این کشورمهمان‌نوازی هستند که مهمان را عضوی از خانواده خود می‌دانند و با غذاهای خانگی لذیذ از او پذیرایی می‌کنند.
_مردم افغانستان مردمی بسیار میهن‌پرست هستند که تاریخ طولانی جنگ با استعمارگران و متجاوزان خارجی این نکته را به خوبی ثابت می‌کند.
_ پس از سقوط رژیم طالبان، شرایط زندگی برای زنان به کلی در این کشور تغییر کرد. آنها از فرصت‌های شغلی برابری با مردان برخوردارند و در بیشتر عرصه‌ها در کنار مردان حضور دارند.

_مردم افغانستان به ساده‌ترین شکل زندگی خود را سپری می‌کنند. برعکس اعضای خانواده‌های غربی، اعضای خانواده‌های افغانستان تمایل دارند همگی در کنار یکدیگر زندگی کنند.

_آنها غذای معروفی به نام شوربا دارند که نان را در آن ترمی‌کنند و سپس دوباره آن نان را با نان خشک میل می‌کنند.

_بیش از %80 جمعیت افغانستان از طریق کشاورزی امرار معاش می‌کنند و برخی محصولات کشاورزی آن از جمله انار قندهار دارای شهرت جهانی هستند.
در عین حال، افغانستان از لحاظ منابع معدنی مثل طلا، مس و سایر فلزات گرانبها نیز یکی از غنی‌ترین کشورهای جهان است.
تهدیدات امنیتی باعث شده که طی سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری چندانی در بخش معادن این کشور صورت نگیرد. طبق مطالعات، ارزش منابع معدنی افغانستان حدود 3 هزار میلیارد دلار تخمین زده شده است.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала