غنی نخستین مناظره "شهروند و ارگ" را برگزار کرد

© Photo / ارگغنی نخستین مناظره "شهروند و ارگ" را برگزار کرد
غنی نخستین مناظره شهروند و ارگ را برگزار کرد - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
مناظره " شهروند و ارگ " به هدف به کار بردن یک روش موثر در زمینه شهروندان مسوول و دولت پاسخگو و نهادینه شدن آن در قلب قدرت یا ارگ ریاست جمهوری برگزار شده بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری جمهور، ریاست جمهوری کشور امروز پنجشنبه (اول سرطان) میزبان نخستین مناظره "شهروند و ارگ" با حضور محمد اشرف غنی رییس جمهور و شماری از شهروندان در ارگ بود.
آقای غنی در این مراسم گفت، حکومتداری ضعیف از لحاظ تحلیل، مشکل بنیادی مردم افغانستان بوده و تاکنون حکومت‌داری به پایه اکمال خود نرسیده است. وی تاکید کرد که او یک پل عبوری برای رسیدن شهروندان به قدرت است.
وی در مورد حکومتداری خوب گفت: "اگر ظرفیت می‌خواهید باید بهترین افراد را بیاورید، اگر مصلحت می‌خواهد باید افرادی را بیاورید که زیادترین واسطه دارند و اگر مصلحت کوچک را سرش اعتبار می‌کنید، کارهای بزرگ تقاضا نداشته باشید".
محمد اشرف غنی افزود: "مردم با اداره‌ای که به من به میراث مانده بود نمی‌توانست به آروزی های خود دست یابد".
آقای غنی بیان داشت که در دو و نیم سال گذشته، حکومت شش سال جوان‌تر شده و در این مدت، ۳۰ میلیارد دالر در بخش‌های امنیتی و ملکی از کشورهای بین المللی تعهد گرفته شده است.
وی از سیاست خارجی و اقتصادی حکومت پیشین انتقاد کرده گفت، اکنون افغانستان تنها به اسیپن بولدک و تورخم وابسته نیست.
رییس جمهور افزود: "چرا شمال افغانستان و غرب افغانستان را ترجیح دادیم از نگاه سرمایه گذاری بنیادی و از نگاه مناسبات؟ چرا سیاست خارجی ما از ترکمنستان شروع شد؟ در دوران کمپاین اگر یادتان باشد سری من خنده می‌کردند، می‌گفتند این را بیبیند سیاست خارجی خود را از ترکمنستان شروع می‌کند. دیدید که ترکمنستان چه نتیجه داد؟ یک روز کمبود مواد غذایی را در شهر کابل ندیدید".

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала