انتقال افراد انتحاری توسط دو عضو پارلمان به داخل شورای ملی

© AFP 2023 / SHAH Marai انتقال افراد انتحاری توسط دو عضو پارلمان به داخل شورای ملی
انتقال افراد انتحاری توسط دو عضو پارلمان به داخل شورای ملی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
شماری از اعضای مجلس نمایندگان ادعا دارند که طبق اطلاعات امنیتی، دو عضو پارلمان در صدد انتقال افراد انتحاری به داخل شورای ملی می‌باشند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری صدای افغان(آوا)، نیلوفر ابراهیمی، نماینده مردم بدخشان در گفت: "قرار اطلاعی که همین هفته به دبیرخانه مجلس نمایندگان رسیده است، ما شاهد گندیدن نمک هستیم".

خانم ابراهیمی افزود:" اطلاع حاصل شده که یک وکیل و یک سناتور به انتحاری ها کمک می کنند و شاید پارلمان شاهد یک حادثه خطرناک باشد."

وی با بیان اینکه این اولین بار است که نیروهای امنیتی چنین اطلاعی را با پارلمان شریک ساخته است، گفت: "گفته شده وکیل و سناتور انتحاری را به داخل پارلمان می آورند، از شما(رئیس مجلس) خواهش می کنم وقتی آنان این قدر ذلیل می شوند که بیایند دست به همچون عمل بزنند و انتحاری شوند، نام آنان را افشا کنید".

این عضو مجلس تاکید کرد وقتی نیروهای امنیتی تا این حد اطلاع دارند که موقف فرد را تشخیص کردند، حتما می دانند که این دو تن از اعضای پارلمان چه کسانی هستند.

عبدالرووف ابراهیمی رئیس مجلس نمایندگان رسیدن چنین اطلاعی به دبیرخانه مجلس نمایندگان را تایید کرد.

آقای براهیمی گفت: "بلی تهدیدات بلند وجود دارد، اما لازم نمی دانیم در حضور مطبوعات این موضوع را عرض کنم، امروز و دیروز در این رابطه جلسه داشتیم و قرار است که بازهم امروز جلسه داشته باشیم".

رئیس مجلس افزود که وی نگرانی مجلس را با نهادهای امنیتی شریک ساخته و اکنون کار روی این قضیه توسط نهادهای امنیتی جریان دارد.

ظهیر سعادت، نماینده مردم پنجشیر در مجلس نیز با اشاره به این موضوع خطاب به رئیس مجلس کرد و گفت: "شما مسوولیت دارید اگر موضوع را در حضور رسانه‌ها شریک نمی سازید، حد اقل ما وکلا را خبر کنید که این افراد چه کسانی هستند که انتحاری را به داخل شورا می‌آورند".

تاکنون نهادهای امنیتی رسما چیزی در این مورد نگفته اند.

این در حالیست که پارلمان دو سال قبل شاهد یک حمله گروهی انتحاری بود. چندین انتحاری به ساختمان پارلمان سابقه حمله کردند اما توسط چند سرباز امنیتی پیش از داخل شدن به صحن مجلس از پادرآورده شدند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала