اردوی عراق و سوریه به هم رسیدند

© REUTERS / Stringer Иракские военные у города Кайяра
Иракские военные у города Кайяра - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
قطعات عراق و سوریه به هم رسیدند و شاهراه بین بغداد و دمشق از موجودیت ترویست ها پاک گردید.

منابع سوری از موفقیت قوای مسلح در آزادسازی شهرک الکردی در حومه الرقه و آغاز عملیات جدید در شرق السلمیه و پیشروی در محور خناصر-اثریا خبر دادند.

اسپوتنیک به نقل از تسنیم، قوای مسلح سوریه و همپیمانان آنها منطقه «محمیة التلیلة» در  جنوب روستای تازه‌ آزاد شده «آراک» در حومه شرقی تدمر را پس از نابودی آخرین بقایای داعش در منطقه و انهدام جنگ‌افزارهای آنها آزاد کردند.

در حومه الرقه هم نیروهای سوریه شهرک «الکرادی» در جاده مواصلاتی شهر الرصافه در جنوب آن را آزاد کردند.

این در حالی است که در حمله طیارت امریکایی به مناطقی در جنوب شهر الرقه شماری از غیرنظامیان کشته و یا زخمی شدند.

خبر دیگر  اینکه نیروهای ارتش سوریه حمله گروه تروریستی موسوم به جیش التوحید به منطقه غورالعاصی در حومه جنوبی حماه را دفع کردند که در نتیجه آن ده‌ها تروریست کشته و یا زخمی شدند که در میان آنها احمد عبدالسلام بکور ازسرکردگان این باند هم به چشم می‌خورد.

نیروهای عراق و سوریه امروز در مناطق «التنف» و «البوکمال» پس از آزادسازی حدود 25 هزار کیلومتر مربع در عمق صحرا از اشغال تروریست‌های داعشی در مرزها به یکدیگر رسیدند. نیروهای ارتش سوریه چند روز پیش در ادامه عملیات گسترده خود به سمت مرزهای عراق به این نقطه رسیدند.

آزادسازی گذرگاه مرزی الولید به اخراج تروریست‌های داعشی از اطراف پایگاه «التنف» منجر شده است که نظامیان آمریکایی در آن سوی مرزها درخاک سوریه مستقر شده‌اند تا از گروه‌های تروریستی حمایت کنند.

گفته میشود که نیروهای حشد شعبی عراق به شکل رسمی و با هدف کمک به نابودی داعش وارد سوریه شدند، تمام موانعی که تروریست‌های داعشی برای جلوگیری از به هم پیوستن متحدین سوری و عراقی ایجاد کرده بود، برچیده شد و امروز پرچم‌های عراق و سوریه در کنار یکدیگر در صحرایی که میان دو کشور امتداد دارد،‌برافراشته شده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала