پادشاه عربستان اختیارات ولیعهد را محدود ساخت

© AP Photo / Evan VucciKing Salman of Saudi Arabia speaks during a meeting with President Barack Obama in the Oval Office of the White House, on Friday, Sept. 4, 2015, in Washington
King Salman of Saudi Arabia speaks during a meeting with President Barack Obama in the Oval Office of the White House, on Friday, Sept. 4, 2015, in Washington - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
سلمان بن عبدالعزیز شاه عربستان سعودی روز شنبه فرمان تغییر و تحول در وزارت عدلیه این کشور را صادر کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس — العالم بنا بر گزارش خبرگزاری رسمی عربستان "واس"، تعدادی از پست‎های امنیتی و قضایی عربستان بر اساس دستورات جدید شاه عربستان سعودی دستخوش تغییر و تحول شده که در بخشی از آن اختیارات ولی‌عهد محدود شد.
طبق این فرمان، لوی سارنوال از این پس مستقیما با شاه عربستان در ارتباط است و از استقلال تام برخوردار خواهد بود و هیچ کس حق دخالت در کار وی را نخواهد داشت.
این در حالی است که پیشتر لوی سارنوال با ولی‌عهد عربستان مستقیما در ارتباط بود و این فرمان به معنای محدود شدن اختیارات محمد بن نایف، ولی‌عهد عربستان است که گفته می‌شود با پسر شاه بر سر تخت شاهی در رقابت است
طبق این فرمان، شیخ محمد العرینی رئیس هیات تحقیق و لوی سارنوال از سمتش برکنار و شیخ «سعود بن عبدالله بن مبارک المعجب» به عنوان لوی سارنوال در جایگاه وزیر منصوب شد.
در ابلاغیه دفتر سلطنتی درباره عربستان آمده است که دگرجنرال «فیصل بن عبدالعزیز بن لبده» متقاعد و به عنوان مشاور دفتر پادشاهی منصوب شد.
ملک سلمان در فرمان خود همچنین دستور داد که ریاست هیات کل پروازهای داخلی عربستان تغییر کند و «عبدالحکیم بن محمد التمیمی» ریاست آن را بر عهده بگیرد. ریاست هیات کل زکات و درآمد هم به «سهیل بن محمد النمی» واگذار شد.
در فرمان ملک سلمان دفتر سلطنتی دربار عربستان نیز دستخوش تغییر و تحول شده است و «عقلاء بن علی العقلاء» معاون رئیس دفتر، «تمیم بن عبدالعزیز السام» معاون مشاور ویژه شاه عربستان و «حمد بن محمد آل شیخ» نیز به عنوان مشاور دفتر سلطنتی انتخاب شدند.
طبق فرمان سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی، درجه نظامی دگر جنرال «سعود بن عبدالعزیز هلال» به مدیر عمومی امنیت و اطلاعات عربستان ارتقا یافته است.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала