ترامپ چگونه جیب‌هایش را به حساب اعراب پر می‌کند

© REUTERS / Jonathan Ernstترامپ چگونه جیب‌هایش را به حساب اعراب پر می‌کند
ترامپ چگونه جیب‌هایش را به حساب اعراب پر می‌کند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
قتل معمر قذافی براساس معامله و برای کسب پول بود و آزادی خواهی و دمکراسی خواهی هیچ نقشی در آن نداشت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم ، روزنامه الشرق در شماره امروز خود در مقاله ای به قلم فیصل قاسم نوشت: کمترین تردیدی وجود ندارد که همه ملتهای منطقه عربی به حق، خواستار اصلاحات در رژیم های سیاسی کشورشان یا حتی تغییر آن بوده اند و هستند تا بتوانند همدوش کشورهای دیگری که در عرصه های سیاسی و اقتصادی و اجتماعی با فاصله بسیاری از آنها پیش افتاده اند قرار گیرند.
اما آنچه تحقق یافته همان چیزی نیست که این ملتها خواستار آن بوده اند بلکه با تأسف بسیار چیزی بوده است که قدرتهای خارجی می خواهند و در داخل و خارج سرزمین های ما همواره درکمین هستند.
قتل معمر قذافی براساس معامله و برای کسب پول بود و آزادی خواهی و دمکراسی خواهی هیچ نقشی در آن نداشت.
کسانی که سودان را تجزیه کردند به دنبال غارت ثروت سودان جنوبی بودند. کسانی که عراق را نابود کردند شرکت های نفتی بودند و کسانی که یمن را ویران می کنند به دنبال منافع کوچک سیاسی خود هستند. کسانی که عربها را به بهانه مقابله با ایران به برقراری رابطه با اسرائیل ترغیب می کنند نیز به دنبال باقیمانده دارایی های عربها و تقویت توان اسرائیل برای شکست ناپذیر شدن و نابودی باقیمانده فلسطین هستند….
نویسنده در ادامه ضمن تائید دیدگاه های کلیب می افزاید: آمریکایی ها اکنون با هدف سلطه بر حوزه های نفتی و گازی، شرق سوریه را تحت کنترل گرفته اند.
میلیاردها دالر سرمایه های لیبیا پس از انقلاب این کشور چه شد؟ نفت این کشور اکنون کجا می رود؟ پولهای این کشور در بانکهای غربی تبخیر شدند و نفت این کشور میان کفتارهای جهان تقسیم می شود. آنها ابتدا شعار آزادی لیبیا از دست طاغوت را مطرح کردند اما هدفشان غارت ثروت های این کشور بود. آمریکا از چندین دهه پیش به دنبال ایجاد جنگ میان عربها و انداختن آنها به جان یکدیگر بوده است و هدفش از این اقدام فراهم کردن زمینه ای برای غارت ثروتهای منطقه به بهانه مداخله برای حل مناقشات و ایجاد امنیت و ثبات بوده است.
صدام حسین را به همین شکل گرفتار کرد و عراق را مورد حمله قرار داد. این حمله میلیاردها دلار برای کویت هزینه داشت. عراق نیز ثروتهای خود را از دست داد و نفت این کشور تحت کنترل آمریکا قرار گرفت. آمریکا ثروت های کویت و عراق را از طریق به راه انداختن بازی جنگ غارت کرد.
اکنون نیز به نظر می رسد عربها آماده می شوند یکبار دیگر اشتباهات تاریخی خود را تکرار کنند. آنها از اشتباهات صدام و دیگران درس نگرفته اند.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала