برخورد تند و نادرست رییس جمهور با هیات اعزامی پارلمان

© AFP 2023 / Dan Kitwood/Poolبرخورد تند و نادرست رییس جمهور با هیات اعزامی پارلمان
برخورد تند و نادرست رییس جمهور با هیات اعزامی پارلمان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یک عضو مجلس نمایندگان می گوید که رییس جمهور غنی با هیات اعزامی مجلس نمایندگان برخورد تند و نادرستی داشته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری جمهور، شام روز گذشته یک هیات ۳۴ نفری مجلس نمایندگان به ریاست عبدالرئوف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان با رییس جمهور غنی دیدار داشت.
این هیات به منظور حل چالش‌های امنیتی به ویژه پا درمیانی میان تحصن کنندگان و حکومت ایجاد شده و پیش از دیدار با رییس جمهور با معترضان نیز دیدار وگفتگو کرده است.
غلام حسین ناصری نماینده مردم میدان وردک در مجلس که عضویت این هیات را نیز داشت امروز یک شنبه (۲۱ جوزا) به خبرگزاری جمهور گفت: "رییس جمهور غنی شب گذشته با چهره برافروخته و بی حوصله‌گی با هیات مجلس برخورد داشت؛ در ابتدا رییس جمهور بر نمایندگان تاخت که در سطح شهر پولیس را لت وکوب می کنند، تا جای این انتقادهایش درست هم بود ولی پس از مطرح شدن پیشنهادات معترضان زیر بار نرفت".
آقای ناصری افزود، زمانیکه هیات مجلس درخواست معترضان مبنی بر تعلیق وظایف معاون گارد ویژه ریاست جمهوری، فرمانده گارنیزیون کابل و کسانی که در تیراندازی بالای معترضان متهم هستند را با رییس جمهور مطرح کرد، آقای غنی با عصبانیت این خواست‌ها را غیرقانونی خواند و گفت: "من نمی توانم فرمان دهم وظایف این افراد تعلیق شود؛ اگر این موضوع را قبول کنم، این درخواستی به جدول تبدیل می شود".
ناصری خاطر نشان کرد که رییس جمهور گفته است که موضوع تیراندازی بر تظاهرات کنندگان به دادستانی کل محول شده و اگر این نهاد پیشنهاد کند، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
این عضو مجلس از برخورد رییس جمهور ناراحت بود و گفت: "هیچ کسی مزدور کسی دیگری نیست ولی برخورد رییس جمهور با هیات مجلس نادرست بود".
برخی نمایندگان دیگر نیز در صفحات اجتماعی شان از برخورد نادرست رییس جمهور با هیات اعزامی مجلس نمایندگان انتقاد کرده اند، ولی شاه حسین مرتضوی در پاسخ، این انتقادها را رد کرده است.
اما، آقای ناصری گفت که هیات مجلس بعد ازظهر امروز با برگزاری نشستی تصمیم خواهد گرفت که اقدام بعدی شان چه خواهد بود.
او، ریشه تمامی مشکلات کشور را در تصمیم گیری های یک جانبه رییس جمهور خواند تاکید ورزید که با رجزخوانی مشکل این مملکت حل نمی شود.
این در حالی است که پیش از این نیز از بی حوصله گی رییس جمهور در گفتگوهای سیاسی انتقادهای وجود داشت.
سال گذشته عبدالله عبدالله رییس اجرایی نیز از این بابت رییس جمهور را سخت مورد انتقاد قرار داد وگفت کسی که حوصله بحث کردن ندارد، نباید در رهبری کشور قرار گیرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала