اتهام دست‌داشتن میرویس یاسینی در انفجار کابل بررسی شد

© Sputnik / D.Fuladiاتهام دست‌داشتن میرویس یاسینی در انفجار کابل بررسی شد
اتهام دست‌داشتن میرویس یاسینی در انفجار کابل بررسی شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
کمیسیون فرهنگی و رسانه‌های مجلس نمایندگان، برخی مسئولین حکومتی و رییس تلویزیون آریانا را به منظور بررسی اتهام دست داشتن میرویس یاسینی در انفجار چهار راهی زنبق، فرا خواند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری جمهور، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ، معاون ریاست امنیت ملی، فرمانده پولیس کابل و رییس تلویزیون آریانا از مسئولانی بودند که در خصوص اتهام به آقای یاسینی توسط کمیسیون فرهنگی مجلس استجواب شدند.
همزمان با انفجار تانکر مواد انفجاری در چهار راهی زنبق شهر کابل، تلویزیون آریانا به نقل از یک مسئول ریاست امنیت ملی خبری را به نشر سپرد که تانکر استفاده شده در این انفجار مربوط به شرکت میرویس یاسینی نماینده مردم ننگرهار در مجلس نمایندگان بوده است.
اما، میرویس یاسینی ضمن رد این خبر گفت که هیچ گونه شرکت تانکرهای فاضلاب ندارد.
آقای یاسینی مدعی شد که این خبر برای خدشه دار ساختن وجهه سیاسی خودش، به نشر رسیده و از مجلس خواست که این مسئله را بررسی کند.
مسعود اندرابی معاون ریاست امنیت ملی در نشست امروز یک شنبه (۲۱ جوزا) کمیسیون فرهنگی و رسانه‌های مجلس صحبت می کرد در مورد اتهام آقای یاسینی گفت: "هیچ نوع اسنادی وجود ندارد که ثابت کند تانکر مربوط شرکت آقای یاسینی بوده است".
آقای اندرابی گفت که مساله زیر تحقیقات قراردارد و تا هنوز مشخص نشده که تانکر مربوط کدام شرکتی بوده است.
او در پاسخ به سوالی که چرا مسئولین ریاست امنیت ملی به تلویزیون آریانا گفته است که این تانکر مربوط شرکت یاسینی بوده نیز گفت: "موقف رسمی ریاست امنیت ملی در اولین اعلامیه این نهاد منعکس شده و در آن کدام عضوی از مجلس به دست داشتن در این حمله متهم نشده است".
سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ نیز گفت که کمیسیون رسیدگی به تخطی رسانه ای این موضوع را بررسی می کند.
شریف حسنیار رییس تلویزیون آریانا نیز گفت که منبع خبرش یک مقام ریاست امنیت ملی بوده و خبرنگاران این شبکه چیزی در آن اضافه نکرده اند.
آقای حسنیار خاطر نشان کرد که هرنوع تصمیم گیری کمیسیون تخطی‌های رسانه‌ای را در این مورد خواهد پذیرفت.
به گفته وی، شبکه تلویزیونی آریانا هیچ گونه غرضی در نشر این خبر نداشته است.
سر انجام کمال ناصر اصولی رییس کمیسیون فرهنگی و رسانه ای مجلس به کمیسیون رسیدگی به تخطی‌های رسانه‌ای وزارت اطلاعات و فرهنگ یک هفته فرصت داد تا به این مسئله رسیدگی کند.
آقای اصولی افزود، اگر ثابت شود تلویزیون آریانا قصداً این خبر نادرست را نشر کرده است و یا اسنادی ارائه نتواند باید به لوی سارنوالی معرفی شود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала