مجلس سنا خواستار نام‌گذاری چهارراهی زنبق به‌نام "سالم ایزدیار" شد

© AP Photo / Rahmat Gulمجلس سنا خواستار نام‌گذاری چهارراهی زنبق به‌نام "سالم ایزدیار" شد
مجلس سنا خواستار نام‌گذاری چهارراهی زنبق به‌نام سالم ایزدیار شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مجلس سنا از حکومت خواست که چهارراهی زنبق را به نام شهید سالم ایزدیار- جوانی که در تظاهرات اخیر به ضرب گلوله پولیس کشته شد، نام‌گذاری کند.

به ‌گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، چهارراهی "زنبق" نام جایی است که رویداد خونین روز چهارشنبه کابل، در آنجا رخ داد که بیش از 150 شهید و 450 زخمی برجا گذاشت. 
سالم ایزدیار پسر محمد علم ایزدیار، معاون اول مجلس سنا دو روز پس از این انفجار در تظاهرات شرکت کرد و به ضرب گلوله نیروهای امنیتی جان خود را از دست داد. 
در پیوند به این قضیه شماری از سناتوران پیشنهاد کردند که این چهارراه به نام "شهید سالم ایزدیار" نام‌گذاری شود. 
این موضوع از سوی سید صفی الله هاشمی و محمد افضل شامل دوتن از سناتوران مطرح شد. افضل شامل گفت که این چهارراه به خاطر اینکه سالم ایزدیار در راه عدالت خواهی و آزادی شهید شده، باید به نام وی مسمی شود. 
در نهایت این موضوع توسط معاون دوم مجلس سنا که ریاست جلسه امروز را به عهده داشت، به رای گیری گذاشته شد و سناتوران هم همه رای دادند که چهاراهی زنبق به نام شهید سالم ایزدیار نام گذاری شود. 
سالم ایزدیار در زمان مرگ 26 سال سن داشت و به تازگی در رشته روابط بین‌الملل در یکی از پوهنتون های هند مدرک ماستری گرفته بود.
محمد سالم ایزدیار متاهل بود که دو فرزند دوساله و شش‌ماهه ثمره ازدواج شان می‌باشند. 
سه انفجار انتحاری در مراسم خاکسپاری محمد سالم ایزدیار که با اشتراک مقام‌های بلندپایه دولتی و چهره‌های شناخته‌شده سیاسی برگزار شده بود، بار دیگر نام او را به سرخط خبرها آورد. 
در این سه انفجار 7 نفر شهید و بیش از 100 نفر زخمی شدند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала