ناپلئون و اوباما برای ورود به پارلمان فرانسه رقابت می کنند!

© REUTERS / Charles Platiauناپلئون و اوباما برای ورود به پارلمان فرانسه رقابت می کنند!
ناپلئون و اوباما برای ورود به پارلمان فرانسه رقابت می کنند! - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
قرار است انتخابات مجلس ملی فرانسه در دو دور در روزهای یازدهم (فردا) و هجدهم ماه جون برگزار ‌شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، در انتخابات پارلمانی فرانسه همه ۵۷۷ کرسی به رای گذاشته می‌شود و هر یک از برندگان در انتخابات می‌توانند در یک دوره پنج ساله فعالیت کنند. نکته جالب آن که دو نفر به نام های "انیک ناپلئون" و "بوریس اوباما" از دو منطقه فرانسه برای ورود به پارلمان باهم رقابت می کنند.
ناپلئون از حزب راستگرای فرانسه است و بارها موفق به احراز سمت‌هایی کلیدی در حکومت های محلی فرانسه شده است؛ وی تاکید می کند که در صورت پیروزی در این انتخابات برای توسعه زادگاه خود و افزایش جاذبه‌های گردشگری در این منطقه.. تلاش خواهد کرد.
به نوشته روسیه الیوم، بوریس اوباما دیگر کاندیدای انتخابات پارلمان فرانسه که دارای نام فامیلی (اوباما) با شهرت جهانی است به هیچ وجه فعالیت سیاسی نداشته و مانند باراک اوبامای آمریکا دارای اصالت آفریقایی است. وی کاندیدای حزب چپگرای فرانسه در این انتخابات خواهد بود.
اوبامای جوان فرانسه تلاش می کند تا روانپزشک شود. او در مدرسه نیز تدریس می کند و تلاش برای افزایش حقوق و نیز توجه به محیط زیست از شعارهای انتخاباتی او است.
برای پیروزی در دور اول انتخابات، کاندیداها نیاز دارند که اکثریت مطلق آرا و دستکم حمایت یک چهارم از رای دهندگان ثبت نام شده محلی را به دست آورند در غیر این صورت هر نامزدی که توانسته باشد حداقل ۱۲.۵ درصد آرا را به دست آورد در دور دوم این انتخابات که یک هفته بعد برگزار می‌شود، شرکت می‌کند.
پارلمان فرانسه از مجلس ملی و سنا تشکیل شده است و مجلس ملی همواره آخرین حرف را در روند قانونگذاری‌ها می‌زند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала