دیدار اشرف غنی با نماینده خاص ازبکستان برای افغانستان

© Sputnik / Zuhal Sarhad /  مراجعه به بانک تصاویر اشرف غنی
اشرف غنی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در حاشیه نشست «پروسه کابل» پیش از ظهر امروز با عصمت الله ایرگاشیف نمایندۀ خاص ازبکستان برای افغانستان، دیدار کرد.

به گزارش اسپوتنیک، سایت ارگ ریاست جمهوری افغانستان نوشت، در دیدار که در ارگ انجام شد، عصمت الله ایرگاشیف مراتب تسلیت و همدردی خویش را بخاطر حوادث اخیر تروریستی در کشور به نمایندگی از حکومت و مردم ازبکستان به رئیس جمهور غنی و مردم افغانستان ابراز داشت.

غنی در نشست کابل: به طالبان اجازه خواهم داد تا دفتر باز کنند - اسپوتنیک افغانستان
غنی در نشست کابل: به طالبان اجازه خواهم داد تا دفتر باز کنند

وی برگزاری نشست پروسه کابل را موفقیت آمیز ارزیابی کرد و یکبار دیگر حمایت ازبکستان را از افغانستان در عرصه های مختلف ابراز کرد.

عصمت الله ایرگاشیف گفت، که ازبکستان علاقمند است تا روابط اقتصادی اش را با افغانستان گسترش مزید دهد و تیم های مربوطه آن کشور، روی برنامه های توافق شدۀ اقتصادی میان دو کشور، کار می کند.

در مقابل رئیس جمهور غنی از اشتراک عصمت الله ایرگاشیف در نشست پروسه کابل و همچنان از همکاری و هماهنگی های ایجاد شده میان دو کشور در عرصه های مختلف، تشکری کرد.

رئیس جمهور گفت، که نیاز است تا همکاری ها میان افغانستان و ازبکستان در زمینه های تمدید خط آهن، انرژی برق، ترانزیت، داد وستد اموال تجارتی، زراعت و مسکن سازی گسترش یابد.

رئیس جمهور کشور گفت، که افغانستان در راستای گسترش بیشتر روابط میان دو کشور در عرصه های مختلف بخصوص گمرکات آماده می باشد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала