سرنوشت قراردادهای 14 میلیون دالری "رادیو آزادی"

© Flickr / Hossein DerakhshanRadio Free Europe / Radio Liberty, Prague
Radio Free Europe / Radio Liberty, Prague - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
بازرس کل وزارت امور خارجه امریکا که مسئول رسیدگی بر ساختار هیئت کارفرمایان پخش نیز می باشد گزارشی مبنی بر فعالیت «رادیو آزادی» و اجراسازی استراتژی علیه «پروپاگاندای روسیه» در کشورهای استقلال یافته پس از فروپاشی شوروی منتشر کرد.

به گزارش اسپوتنیک، در یک گزارش که به «پروپاگاندای روسیه» پرداخته، برای نخستین بار آمده است، که شبکه تلویزیونی «current time» صرفا به منظور تبلیغات علیه روسیه آغاز به کار کرده است و بر این اساس بودجه رادیو فردا از 93 میلیون دالر در سال 2014 به 108 میلیون دالر در سال گذشته رسیده است. 

جنگ اطلاعاتی امریکا با روسیه،چین و ایران - اسپوتنیک افغانستان
جنگ اطلاعاتی امریکا با روسیه،چین و ایران

در ادامه این گزارش آمده است، که 11 قرارداد هر کدام به مبلغ 14 میلیون دالر یافت شده است که بدون تصویب هیئت کارفرمایان پخش امریکا بسته شده اند و در بین آنها 8 قرارداد بدون امضای طرف مقابل هستند. 
در دفتر رادیو آزادی در شهر کیف دست کم سه چک سفید امضا شده یافت شده است. خاطر نشان می شود که با این چک ها هرگونه مبلغی از حساب رادیو آزادی قابل برداشت می باشد. 
در بخش آی تی گفته شده است، که در دفاتر رادیو آزادی هیچ گونه سیاست امنیتی و محافظتی به کار برده نمی شود و به همین دلیل مواردی مشاهده می شود که کارمندان با وارد شدن به شبکه داخلی قادر به تغییر خودسرانه امکان دسترسی شان و در نهایت دسترسی به شبکه داخلی سازمان پخش بوده اند.

همچنین معلوماتی به دست آمده، که رادیو آزادی قادر به انجام وظایفی که پیش از این نه تنها کارمندان استخدامیش بلکه حتی قراردادی ها نیز انجام میدادند، انجام دهد. زیرا بودجه بدون برنامه و بی تاثیر مصرف می شود و این رادیو با کمبود نیرو مواجه است.

نتایج گزارش های بازرس کل وزارت خارجه امریکا بیان کننده وجود مشکلات اساسی در زمینه دیسیپلین مالی در رسانه دولتی امریکا می باشد و تغییر رویکرد دولت جدید در زمینه اولویت بندی هزینه ها در سیاست خارجی این کشور را به نمایش خواهد گذاشت. 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала