بغداد با هیچ کشوری علیه تهران ائتلاف نمیکند

© AP Photo / Khalid al-Mousily عراق خواستار تجدید نظر در تصمیم دونالد ترامپ علیه مهاجران است
عراق خواستار تجدید نظر در تصمیم دونالد ترامپ علیه مهاجران است - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
وزیر خارجه عراق با اشاره به اینکه کشورش وارد ائتلاف بندی های و سیاست های ترامپ علیه ایران نمی شود آخرین وضعیت جنگ ضد داعش را نیز تشریح کرد.

اسپوتنیک به نقل از آژانس مهر اتکا به رای الیوم، ابراهیم الجعفری وزیر خارجه عراق اعلام کرده است  که کشورش وارد ائتلاف بندی های و سیاست های ضد ایرانی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا علیه ایران نمی شود و عراق مخالفت سیاست های ضد ایرانی است.

وی درباره تلاش دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا برای تشکیل جبهه جدید ضد ایران و اینکه عراق در این جبهه مشارکت می کند یا خیر، افزود: عراق در جبهه ضد ایران نخواهد بود زیرا مخالفت سیاست محوربندی ها در منطقه است.

وزیر خارجه عراق تاکید کرد: ایران تاکنون به عراق حمله نکرده  و وجبی از اراضی عراق را اشغال ننموده است در حالی که همسایه شمالی(ترکیه) با نیروهای نظامی خود 110 کیلومتر داخل عراق شده است و با این حال بغداد روابط خود با انقره را ادامه داده و آن را قطع نکرده است.

ابراهیم الجعفری تاکید کرد: عراق کشوری متمدن است و نگاه سیاه و سفید به موضوعات مختلف ندارد.

وی در ادامه گفت: موصل یکی از سه ولایت بزرگ تحت اشغال داعش بود. ما صلاح الدین و الانبار و بخش اعظم موصل را آزاد کردیم و فقط 10 % موصل تحت اشغال داعش است و علت آزاد نشدن آن حفاظت جان غیرنظامیان می میباشد که داعش از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می کند.

الجعفری افزود: ما از حمایت بین المللی در جنگ علیه داعش استقبال می کنیم خواه این حمایت از سوی ائتلاف بین المللی یا خارج آن مانند چین، روسیه و ایران باشد..

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала