کودتای امریکا و متحدین علیه قطر

© REUTERS / Jonathan ErnstUS President Donald Trump and Saudi Arabia's King Salman bin Abdulaziz Al Saud (R) attend the Arab Islamic American Summit in Riyadh, Saudi Arabia May 21, 2017.
US President Donald Trump and Saudi Arabia's King Salman bin Abdulaziz Al Saud (R) attend the Arab Islamic American Summit in Riyadh, Saudi Arabia May 21, 2017. - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یورش رسانه‌ای شدید و سازمان یافته علیه قطر، برخی بندهای توافق محرمانه آمریکا، عربستان و امارات برای ایجاد خاورمیانه جدید را فاش کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، به دنبال یورش رسانه ای شدید امارات و عربستان علیه قطر، بندهای توافق محرمانه آمریکا، عربستان و امارات برای فراهم کردن زمینه ایجاد خاورمیانه جدید، آشکار شد.
براساس بندهایی از این توافق که پایگاه اینترنتی "وطن" به آن دست یافته است، نخستین بند این توافق عبارت است از کودتا در قطر یا در انزوای بین المللی قرار دادن این کشور از طریق حمله تبلیغاتی سازمان یافته با هماهنگی سعودی — امارات و مصر با نظارت آمریکا.
دومین بند این طرح محاصره بین المللی گروه اخوان المسلمین و بستن رسانه های آن، تروریستی خواندن این گروه و مصادره اموال آن است.
در همین چارچوب وهمزمان با حمله تبلیغاتی امارات — عربستان علیه قطر، سعودی، امارات و مصر ده ها پایگا خبری قطری و در راس آن پایگاه اینترنتی شبکه "الجزیره" را تحریم کردند؛ امری که به صراحت ثابت می کند که رویدادهایی که از آغاز انتشار اظهارات منتسب به امیر قطر روی داده، برای هدفی مشخص، به دقت از قبل طراحی شده است.
بند سوم این توافق، شوکه کننده است زیرا به موجب آن باید اسراییل به نوار غزه حمله کند، مداخله زمینی مصر صورت بگیرد تا تنش و هرج ناشی از این امور، هواداران محمد دحلان، از رهبران برکنار شده جنبش فتح در نوار غزه، را وادار به تمکین کند.
بند چهارم این توافق مربوط به برکناری محمد بن نایف ولیعهد عربستان و انتخاب محمد بن سلمان جانشین ولیعهد سعودی به جای وی با استقبال آمریکا.
بند پنجم این توافق پلید به برقراری روابط رسمی و آشکار میان امارات و "اسرائیل" و حل و فصل مساله فلسطین با استفاده از اراضی مصر مربوط می شود.
از سوی دیگر "یوسف العتیبه" سفیر امارات در واشنگتن به تازگی از گفت وگوهای نظامی مشترک میان امارات و آمریکا سخن به میان آورد و تاکید کرد که ابوظبی انتظار دارد که حدود 25 تا 300 فرمانده نظامی آمریکایی بلند پایه به این گفت وگوها در مرکز تحقیقات راهبردی بین المللی (CSIS) بپیوندند. وی در عین حال تاکید کرد که کشورش افتخار می کند که تنها کشور عربی است که طی 25 سال گذشته در 6 ائتلاف نظامی در کنار آمریکا بوده است.
کارشناسان و تحلیلگرانی که پایگاه اینترنتی وطن با آنها در این خصوص گفت وگو کرده است، تاکید کرده اند که توطئه پلید آمریکا — سعودی — امارات برای ایجاد خاورمیانه جدید، در عمل با هجمه رسانه های سعودی، امارت و مصر به قطر آغاز شده است.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала