آمریکا پاکستان را مجبور میسازد تا بر صلح در افغانستان تن دهد

© AP Photo / Channi Anandآمریکا پاکستان را مجبور میسازد تا بر صلح در افغانستان تن دهد
آمریکا پاکستان را مجبور میسازد تا بر صلح در افغانستان تن دهد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
نماینده کنگره آمریکا با تاکید بر احتمال رسمیت‌بخشی به خط دیورند اعلام کرد که واشنگتن باید از هر اقدام موثری برای فشار به پاکستان برای پذیرش استراتژی جدید آمریکا استفاده کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم به نقل از «داون»؛ «ادام کینزینگر» نماینده کنگره آمریکا گفت: آمریکا باید از هر اقدام موثری که اسلام‌آباد را مجبور به رعایت استراتژی آمریکا در افغانستان می‌کند، استفاده کند، حتی اگر آن اقدام شامل عبور از مرز باشد.
وی در پاسخ به «جین هارمن» مدیرعامل و رئیس «ویلسون سنتر» درباره نقش پاکستان در افغانستان اظهار داشت: اگر این اقدام شامل حمایت بیشتر برای انجام کارهای بیشتر و یا حتی متوقف کردن کمک‌ها شود، فکر می‌کنم اقدام درستی است.
کینزینگر ادامه داد که در نهایت باید این موضوع را مشخص کنیم که در صورت نیاز به آن سوی مرز نیز خواهیم رفت، چون پاکستان اقدامات کافی را انجام نمی‌دهد.
این نماینده جمهوریخواه اظهار داشت که آمریکا باید در سیاست خارجی خود با پاکستان سخت‌گیرانه‌تر رفتار کند.
وی ابراز امیدواری کرد که رئیس‌جمهور ترامپ استراتژی خود در افغانستان را بررسی کند و به پاکستان نیز توجه کافی شود.
کینزینگر همچنین در اظهاراتی، احتمال ایجاد مرز رسمی در امتداد خط فرضی دیورند را عملی دانست.
وی درباره استراتژی‌ احتمالی آمریکا درباره پاکستان نیز تاکید کرد که اهرم‌هایی برای استفاده وجود دارد. دوباره صحبت از سیاست قران و شمشیر است. فکر می‌کنم باید صادقانه عواقب آن را بررسی کرده و استفاده از حملات موشکی را علیه اهدافی مانند طالبان، شبکه حقانی، القاعده و یا گروه‌های تروریستی دیگر در پاکستان در نظر بگیریم.
نماینده ایلینیویز در کنگره آمریکا تصریح کرد که نمی‌توانیم پاکستان را بطور کل از خود دور کنیم چون پیامدهای بدی خواهد داشت. وضعیت هند و پاکستان در حال حاضر نیز شکننده است.
کینزینگر معتقد است که آمریکا از هر اقدام موثری برای مجاب کردن پاکستان استفاده کند، این اقدامات می‌تواند شامل افزایش کمک‌ها به پاکستان، متوقف کردن کمک‌ها و یا حتی اقدامات شدیدی چون عبور از مرز باشد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала