ترامپ خبرنگاران آمریکایی را در بی‌خبری نگه می‌دارد

© AP Photo / Evan Vucciترامپ خبرنگاران آمریکایی را در بی‌خبری نگه می‌دارد
ترامپ خبرنگاران آمریکایی را در بی‌خبری نگه می‌دارد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
سفر خارجی ترامپ در حالی برگزار شده است که خبرنگاران آمریکایی در پوشش تحولات این سفر در بی خبری نگه داشته شدند.

ه گزارش سپوتنیک به نقل ازتسنیم، پایگاه خبری تحلیلی «پولیتیکو» در گزارشی نوشت تیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا خبرنگاران آمریکایی را در سفرهای خارجی رئیس جمهور در بی خبری نگه می دارد.

بر این اساس، ترامپ در حالی آمریکا را به قصد سفر خارجی 9 روزه ترک کرد که روزنامه نگاران آمریکایی در لحظات مهم این سفر در بی خبری نگه داشته شدند و ترامپ هیچ کنفرانس خبری ای برگزار نکرد و این رویکرد به ترامپ اجازه داد مجبور نباشد به سوالاتی که درباره جنجال های به راه افتاده اخیر در واشنگتن مطرح می شود، پاسخ دهد.

چنین رویکردی از سوی ترامپ به عنوان یک الگو از همان ماه های اولیه آغاز دولت او ادامه داشته است.

رئیس جمهور آمریکا چهارشنبه اخیر نشستی را با حضور رهبران اروپایی در مقر اتحادیه اروپا در بروکسل برگزار کرد در حالی که برخلاف همتایان اروپایی خود، هیچ یک از اعضای تیم مطبوعاتی اش را با  خود نبرده بود.

سخنگویان همتایان اروپایی ترامپ بیانیه های رسمی ای را در طول چند دقیقه بعد از پایان نشست در بروکسل منتشر کردند.

«شان اسپایسر» سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید به همراه «سارا هاکبی سندرز» معاون او نیز هنگام این نشست در کافه ای در نزدیکی ساختمان اتحادیه اروپا حضور داشتند.

ترامپ تاکنون هیچ کنفرانس خبری ای را در سفر برگزار نکرده است و این امر برای سفر اخیر خارجی ترامپ امری غیر معمول به نظر می رسد. مشخص نیست که آیا ترامپ در سیسیل که مقصد نهایی سفر 9 روزه خارجی اش و محل برگزاری نشست سران گروه 7 است، به سوالات خبرنگاران پاسخ خواهد داد یا خیر.

در شروع سفر خارجی ترامپ، «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا که در ماه مارچ از بردن خبرنگاران با خود به اولین سفر خارجی اش به آسیا خودداری کرده بود، یک کنفرانس خبری دقیقه آخری با حضور روزنامه نگاران سعودی برگزار کرد در حالیکه خبرنگاران آمریکایی همراه با ترامپ در سفر خارجی اخیرش، به این کنفرانس دعوت نشدند.

روز گذشته (پنج شنبه) نیز خبرنگاران آمریکایی همراه ترامپ، اجازه پوشش نشست رئیس جمهور آمریکا با سران اروپایی را نداشتند در حالیکه زیرنویس های زنده از این مراسم به صورت آنلاین از وب سایت اتحادیه اروپا پخش می شد و عکاسان رسمی اتحادیه اروپا و کاخ سفید اجازه حضور در مراسم را داشتند.

اخیرا نیز نشست ترامپ با «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در کاخ سفید به دور از خبرنگاران آمریکایی و با حضور عکاس و خبرنگار روسی صورت گرفت و زمانی که عکس این نشست ها منتشر شد، کاخ سفید ابراز تعجب کرد و بعد مشخص شد که  عکاس رسمی لاوروف، دو شغله و خبرنگار خبرگزاری رسمی «ایتارتاس» روسی نیز بوده است    

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала