چین حکمتیار و طالبان را برای سفر به پکن دعوت کرد

© REUTERS / Kim Kyung-Hoonچین حکمتیار و طالبان برای سفر به پکن دعوت کرد
چین حکمتیار و طالبان برای سفر به پکن دعوت کرد - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
یک روزنامه پاکستانی مدعی شد که چین از رهبران طالبان و همچنین گلبدین حکمتیار برای سفر به این کشور دعوت کرده‌ است تا درباره روند صلح افغانستان گفت‌وگو کنند.

به نوشته این روزنامه، دولت چین از سران طالبان و حکمیتار رهبر حزب اسلامی خواسته تا برای گفت‌وگو درباره روند صلح افغانستان به این کشور سفر کنند.
گروه طالبان و یا حزب اسلامی هنوز واکنشی نسبت به این خبر نشان نداده‌اند.
بر اساس گزارش‌ها، جاده ابریشم جدید از ولایت بدخشان در شمال شرق افغانستان می‌گذرد گرچه که پیش از این برخی منابع خبری از کنار گذاشتن این کشور از جاده ابریشم خبر داده بودند.
چند ماه قبل نیز، سخنگوی وزارت خارجه چین درباره اخبار سفر هیئت طالبان به کشورش گفته بود که با تمام طرف‌های درگیر در افغانستان در تماس هستیم.
این مقام وزارت خارجه چین در بیانیه‌ای اظهارداشت که چین می‌خواهد در نشست‌های صلح بین طالبان و دولت افغانستان شرکت کند.
پیش از این نیز، طالبان افغانستان مدعی شده بود که نمایندگان آنها به تازگی به چین سفر کرده‌اند تا در مورد موضع مشترک در مقابل اشغال افغانستان و منطقه تبادل نظر کند.
یک مقام طالبان نیز گفته بود که می‌توانم این خبر را تایید کنم که هیئتی از طالبان به چین سفر کرده است تا در مورد موضوعاتی گفت‌وگو کند. این نمایندگان در مورد اشغال افغانستان، منطقه و اجرای موضع مشترک در مقابل سیاست‌های اشتباه اشغال کشورها مذاکره می‌کند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала